Facebook Google+ Twitter

O relacjach z ojcami w filmie "Mój rower"

Od niedawna na ekranach kin możemy zobaczyć film Piotra Trzaskalskiego. Uniwersalną opowieść o trudnych relacjach ojców z synami. Film zdobył wielu zwolenników i został nagrodzony za najlepszy scenariusz podczas 37. Gdynia Film Festival.

Mój rower / Fot. Piotr Trzaskalski"Mój rower" to komediodramat, który pokazuje nam trudny świat relacji ojca z synem. Przekazuje on pewne uniwersalne prawdy, które mogą odnieść się do każdego mężczyzny. Piotr Trzaskalski ukazuje momentami w zabawny sposób przepaść międzypokoleniową, jednocześnie skłaniając widza do refleksji.

Film opowiada historię trzech mężczyzn reprezentujących różne pokolenia. Najstarszy z nich to Włodek (Michał Urbaniak), mężczyzna w podeszłym wieku, mający problemy z alkoholem, którego właśnie opuściła żona. Kolejny to Paweł (Artur Żmijewski) syn Włodka, ich relacje nigdy nie były zbyt poprawne. Paweł ma pretensje do ojca, za to jaki całe życie był i jak go traktował i upokarzał, za wszelką cenę stara się on nie być do niego podobnym.

Mężczyzna nie zauważa jednak, że jego relacje z synem również nie wyglądają najlepiej. Maciek (Krzysztof Chodorowski) to syn Pawła, jest on nastolatkiem w okresie dojrzewania i niebawem sam zostanie ojcem. Chłopak nie widział Pawła ponad dwa lata i również ma pretensje do ojca o to jak go traktuje. Pewnego dnia mężczyźni spotykają się i wyruszają na poszukiwania żony Włodka.

"Mój rower" stanowi doskonałe wprowadzenie w skomplikowany świat relacji ojców z synami i prowadzi do trudnego świata męskich uczuć, które bardzo często są skrywane pod przykryciem powierzchowności i gry pozorów.

Wspólne spotkanie i losowe okoliczności otwierają bohaterów na siebie nawzajem i skłaniają do wzajemnej szczerości. Cała akcja rozwija się stopniowo, niechęć zamienia się w zrozumienie, obojętność w troskę, złość w akceptację. Kluczem do wszystkiego staje się spojrzenie na siebie samego z dystansem i zrozumienie, że życie jest zbyt krótkie by pozwolić sobie na utratę bliskich.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.