Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4641 miejsce

O. Rydzyk broni bogactwa księży. "Zazdrość i prymityw. Katolicy o bardzo niskim poziomie kultury"

"Zazdrość i prymityw. Katolicy o bardzo niskim poziomie kultury" - tak o. Tadeusz Rydzyk nazwał ludzi, którzy mają odwagę wytykać księżom posiadanie luksusowych samochodów. Wspomniał, że pierwsze auto otrzymał od Niemców.

 / Fot. Jacek 767/CC BY-SA 3.0O tym, że o. Tadeusz Rydzyk ma w Toruniu imperium biznesowo-medialne, mówi się i pisze dość często w prasie, nie tylko zresztą naszej. Rzadziej pisze się i mówi o luksusowych samochodach redemptorysty, o których krążą po kraju legendy. Fakt, że je ma i porusza się nimi na różnych wyjazdach w Polskę, powinien być traktowany przez każdego z nas, ze szczerym, niekłamanym uznaniem, wszak – według o. Rydzyka, o czym mówi na antenie Radia Maryja – należy "cieszyć się, że ksiądz jeździ lepszym samochodem" – podaje glosrydzyka.blox.pl.

"Zazdrość i prymityw. Katolicy o bardzo niskim poziomie kultury" - tak o. dyrektor radia i telewizji Rydzyk, nazwał ludzi, którzy mają odwagę wytykać księżom luksusowe samochody. Wspomniał, że w okresie pracy duszpasterskiej dostał pierwsze auto od Niemców, którzy – jak przekonuje - nie mogli znieść jego widoku na rowerze. - Ja pamiętam jak (…) jeździłem na rowerze jeszcze starym, itd. I mówią: herr pater - panie ojcze, nam jest wstyd, że ojciec jeździ na rowerze, a nasze dzieci jeżdżą samochodami! - powiedział prezes Radia Maryja. Na zdjęciu w artykule - siedziba Radia Maryja w Toruniu.

- To jest takie prymitywne, księdzu to nie wolno nic! - ciągnął tonem obronnym w radiu o. Rydzyk. - Nie może mieć czystej sutanny, bo wtedy jest bogaty. Będzie miał brudną sutannę, to niedołęga. Jak zauważył redemptorysta Rydzyk, ksiądz jest osobą "do bicia". - To, że chodzi się ogoli i jeszcze jakąś wodę po goleniu, żeby odkazić skórę - rzuci na siebie, żeby zakażenia nie było... to już źle. Wszystko źle! – narzekał na antenie.

To, ile ma samochodów i jakimi na co dzień jeździ toruński redemptorysta, Tadeusz Rydzyk, ma swój specjalny rozdział w gronie obserwatorów i krytyków jego życia w luksusie. Wśród wielu najróżniejszych legend o autach o. Rydzyka, najczęściej słychać, że najbardziej lubi markę Maybach - natemat.pl. Tymczasem jeździ ponoć codziennie, jako dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, zaledwie luksusowym Lexusem RX 400h, z kierowcą o. Janem Królem.

Zobacz zdjęcie - o. Tadeusz Rydzyk w luksusowym Lexusie RX 400h prowadzonym przez o. Jana Króla. (Fot. Wojciech Kardas /Agencja Gazeta) - Czym jeździe o. Rydzyk.

Radio Maryja często narzeka, że ma problemy z brakiem pieniędzy. Także o. Rydzyk stanowczo to podkreśla, zwłaszcza teraz, kiedy prowadzi wielki i niezłomny bój o nowe miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie. Walczy o więcej miejsca, bo – jak mówi – jedno miejsce to nie miejsce. A przecież każde miejsce na multipleksie to kolejna kwota dużej kasy, bo tego wymaga od nadawcy programu, prawo - nie mówiąc o wydatkach na potrzeby inwestycyjne właściciela stacji. - U nas w Polsce, dlaczego padają radia katolickie? Dlaczego padła telewizja katolicka? Bo nie było pieniędzy - żalił się jeszcze kilka lat temu o. Rydzyk.

Dziś żali się nieco inaczej. Dostał wreszcie miejsce dla swojej telewizji na lamentowanym od dwóch lat dostępie do platformy cyfrowej. Ale znów uderza we władze i zapowiada dalszą walkę o więcej miejsca dla Telewizji Trwam. Muszą być marsze nadal – mówi.

Czytaj również: Rydzyk: To nie do przyjęcia, aby media były rozdawane przez władzę tylko nielicznym, tym, którzy jej odpowiadają - naszdziennik.pl.

Zainteresowani śledzący regularnie toruński blog "Głos Rydzyka", mogą przeczytać powtarzające się słowa narzekania szefa medialnego imperium: My tak od pierwszego do pierwszego. Ale ci z tych "agencji" mówią, że my jesteśmy imperatorami. Bo mówią: " imperium", więc imperatorzy. Ale to, że wszyscy przyzwoicie wyglądają, wyczyszczone to wszystko, wyprane, to nie znaczy, że bogate - przekonuje o. Tadeusz Rydzyk.

Zobacz i przeczytaj też: Biskup Pieronek: TV Trwam to medium partyjne. Niech ojciec Rydzyk rozliczy się z mętnych działań - sk.gloria.tv. Redemptorysta Tadeusz Rydzyk ciągle ma problemy z brakiem pieniędzy na prowadzone inwestycje, ale nie narzeka na brak forsy, szczególnie na utrzymanie swoich samochodów.

Tu uwaga! Oficjalnie wiadomo o jednym, który został utrwalony przez fotoaparat i nazywa się Lexus RX 400h. Aby go mieć – musi liczyć się z wydatkiem, co najmniej 250 tys. zł. Koszty utrzymaniu takiego egzemplarza auta (dla wielu luksusowego) są dość spore. Weźmy pod uwagę choćby związane z paliwem - potężny SUV wymaga 10l na 100 km – motoryzacja.interia.pl.

A jak to jest z Maybachem? Kto go ma i czy go ma o. Rydzyk? - Od kilku dni na ulicach Torunia można spotkać Maybacha - najdroższy seryjnie produkowany samochód świata. Jeździ nim założyciel Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk - informuje "Gazeta Pomorska" - interia.pl.

A to ciekawostka. Jeżdżący po Toruniu auto posiada wrocławskie numery rejestracyjne. Dziennikarze "Gazety Pomorskiej" usiłowali potwierdzić u źródła te informacje. Niestety, nikt z Radia Maryja nie chciał z nimi rozmawiać, wręcz po pierwszych słowach odkładano słuchawkę. Jeden z pracowników Radia Maryja przekazał gazecie drogą mailową potwierdzenie informacji: "Ojciec Rydzyk nawet nie wie, co to jest Maybach" - motoryzacja.interia.pl.

Na wielu różnych portalach w Internecie nie brakuje informacji o samochodach o. Rydzyka. Jedna z nich o tytule: "Samochody księdza Rydzyka - Encyklopedia wiedzy Fakt.pl", link – wiki.fakt.pl – zawiera kilka tekstów, zdjęć i wideo o jego samochodach. Są też i takie i podobne - ojciec Rydzyk mówi o swoim Maybachu - posłuchaj i zobacz WIDEO - youtube.com.

Każdy, kto chce wiedzieć więcej może zajrzeć i takie strony internetowe: Kim jest Rydzyk (autor: Józef Baran) - zobacz i posłuchaj WIDEO – youtube.com. Autor materiału filmowego, który został opublikowany 18 wrz 2012, zamieścił krótką informację (zapis w oryginale). "Przesylam film TVN o O. Rydzyku, kto chce oceni, radio moze posluchac, ale moim zdaniem medal ma druga strone, a dotyczy gospodarki, nie rozliczane afery oraz dlug publiczny ok 1bln. zl. Mnie to nie dotyzy,bo ni dozyje, a was 2,5 pokolenia nekac bedzie nedza, z uwgi na brak przemyslu i produkcji to jest zaluga PO. Polecam na mojej stronie wyklad jak zniszczyc spoleczenstwo,to samo dotyczy panstwa ,dlugi splacac bedzie trzeba klepcie im dalej."

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Powinien o Rydzyk zwróć się do papieża Franciszka z prośbą o poświecenie swojego Maybacha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chorążewicz - to ciekawe co Pan piszesz .
A jaką toż spółkę - cywilną, z ograniczoną odpowiedzialnością czy może akcyjną założył Rydzyk z Królem .
W KRS nie znalazłem żadnej o tej nazwie. Jeżeli masz Pan takie informacje to radzę bezzwłocznie zgłosić je w prokuraturze , bo jest to działalność prowadzona przez Rydzyka nielegalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Są też i takie i podobne - ojciec Rydzyk mówi o swoim Maybachu - posłuchaj i zobacz WIDEO - youtube.com."

Nie rozumiem sensu przytaczania tej informacji, skoro w nagraniu "Ojciec" zaprzecza posiadaniu Maybacha. Niesmaczna manipulacja.

Mi tam Radio Maryja w niczym nie wadzi. Rydzyk ma talent do mamienia moheru - niech sobie mami, póki co do mojej kieszeni nie sięga, w przeciwieństwie do bandyckiej polityki rządu dbającego o naszą "wolność". Jeśli jego owieczkom to nie przeszkadza, i kasą sypią, to niech sobie nawet jeździ czołgiem, podniecanie się takimi rzeczami nie przystoi człowiekowi rozumnemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Chorążewicz Dzisiaj 09:04
Panie Andrzeju. O żadnym PIT o. Rydzyka nie może być tutaj mowy. Księży nie obowiązuje to prawo. A Tadeusz Rydzyk, jako biznesmen duchowny, nie prowadzi też żadnych dokumentów z rozliczeń finansowych prowadzonych inwestycji. Nie musi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska Dzisiaj 06:49
Pani. Elu. Do tego, ca Pani wyczytała o redemptoryście Rydzyku, wypada dodać jeszcze, że podczas pobytu w Niemczech zaczął organizować zbiórkę pieniędzy na radio (być może Radio Maryja). Niemcy - po zorientowaniu się, że wszedł w nieswoje "buty", wyeksportowali go natychmiast do Polski. Resztę planów z radiem spełnił i z sukcesami podobno katolików, spełnia w kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Juzef Baran to stary UB ,który inwigilował w IV wydziale sensacje tylko dla niewielu mnie to nie ziembi ani parzy niechsobie ma to wszystko i nawet więcej a jeśli jest winny powinien odpowiedzieć . Winien bo jest bogaty i ma sutanne . Dziennikarze piszą wiele ...za to im w koncu płacą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałam ten film .
Rydzyk to bardzo zagadkowa postać . Od ucieczki z Polski do Włoch następnie przedostaje się do Niemiec [ lata 80- te ] i zamieszkuje w żeńskim klasztorze .Tu następuje biała plama w jego życiorysie , działalności ? Zakonnice nie chcą mówić .
Już tam zajmuje się handlem samochodami . Jako duchowny przerzuca do Polski samochody bezcłowe [ pod pretekstem pomocy Solidarności ]
Opowieść o " dobroci " redemptorysty dopełnia jego bratanek .
Od ludzi ,o których się tak niepochlebnie wyraża zdziera ostatni grosz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rydzyk pomylił zazdrość z oburzeniem, a brak kultury z poczuciem dobrego smaku.
Wystawił sobie takie świadectwo, jakie i tak wszyscy znają. Bo co ma w końcu, bogactwo wśród wielebnych potępić? Toż to musiałby się bogactwa wyrzec a do tego nie jest zdolny zwłaszcza w sferze duchowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze powiedziawszy zazdrościć nie ma czego, raczej odwrotnie. Nie wszyscy też, którzy są dużo biedniejsi są jednocześnie prymitywni. Bieda katolików, którzy potrafią dzielić się ostatnim groszem kojarzy mi się z jednym : „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego”. Nie ma więc czego zazdrościć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.