Facebook Google+ Twitter

O. Rydzyk i PiS są zgodni: "Katolicy nie powinni płacić podatków"

W audycji Moniki Olejnik "7 dni tygodnia", poseł PiS Jacek Sasin poparł o. Rydzyka, który powiedział, że katolicy nie powinni płacić podatków. Wypowiedzią poczuł się oburzony Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego.

Sonda

Słuchacze Radia Maryja i TV Trwam powinni być zwolnieni z podatków?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jacek_Sasin.jpg&filetimestamp=20100412124814 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgWypowiedź posła odnosi się do apelu ojca dyrektora, oburzonego faktem, że KRRiTV odmówiła Telewizji Trwam miejsca w multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej - czytamy na WP.pl. W związku z takim obrotem sprawy, Tadeusz Rydzyk oburzony tym faktem, na antenie Radia Maryja zaapelował do wiernych o niepłacenie podatków.

- Państwo jest wspólnym dobrem, w związku tym wszyscy płacimy podatki i domagamy się, aby to państwo realizowało nasze prawa. Prawem tych, którzy słuchają Radia Maryja i oglądają Telewizję Trwam, jest to, aby mogli to nadal robić. Jeśli państwo odbiera im te prawa, to naturalną odpowiedzią jest obywatelskie nieposłuszeństwo. Obywatele nie są bezbronni wobec nadużyć państwa - powiedział Jacek Sasin.

Sprawdź, dlaczego o. Rydzyk mówi: Jakby mogli to by mnie otruli i was tak samo

Do wypowiedzi Sasina odniósł się doradca prezydenta ds. historii i dziedzictwa narodowego, Tomasz Nałęcz. Zarzuca on posłowi PiS nadużycie w temacie tego typu wypowiedzi na antenie radiowej. Przypomniał, że w Polsce za niepłacenie podatków grozi kara i namawia księdza Rydzyka do refleksji.

- Gdyby polskie państwo nie chciało przyjmować słuchaczy Radia Maryja do szkół lub odmawiało opieki zdrowotnej, to miałoby sens. Ale tak to jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jeśli ktoś, kogo interes nie został zrealizowany, namawia do narażenia się na surowe represje, to powinien się zastanowić - podsumował Nałęcz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

GOJ
 • GOJ
 • 17.02.2012 13:26

GDYBY RYDZYK BYŁ PREMIEREM -TO TAKIEGO GNOJU BY NIE BYŁO JA ZA PLATFORMY I TUSKA!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 16.02.2012 16:30

Na czy polega "obiektywizm" tego tekstu? Na tym, że przypisuje całej partii opinię jednego z jej członków, tak jakby zdanie Sosina zostało oficjalnie potwierdzone przez władze PiS-u. A ks. Rydzyk wyraził swoją opinię, po prostu. To tak gwoli wyjaśnienia dla jełopów z PO. Cepy wiecznie żywe. Zwłaszcza te wykształcone z miast i WSI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 16.02.2012 16:23

Taaaa, no akurat patrząc na niejaką panią Beatę Rudnicką należy stanowczo stwierdzić, że nierobienie kupy jej nie grozi, bo sra cały czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rafiboy
 • rafiboy
 • 16.02.2012 16:07

Jezeli nie chca placic podatkow sa zbedni w spoleczenstwie czyli zaladowac na wagony i do Gruzji.A pan Rydzyk niech najpierw ureguluje naleznosci bo sporo kasy wisi panstwu

Komentarz został ukrytyrozwiń
ksawery
 • ksawery
 • 14.02.2012 19:53

Powiem wam że jest chujowo ! Gdzie idzie ten kraj ? To kierunek do rozdupcenia państwa. Donald nic nie umie , nawet w piłke grać się ryży chuj nie naumiał. Do piekarni Donaldzie ! Wróć do piekarni ! Ale tam cie nie przyjmią za manko !

Komentarz został ukrytyrozwiń
wacuś
 • wacuś
 • 14.02.2012 18:43

Do was PISZĄCE TU KOBIETY : Beatka i Elżbietka !
Nastajecie na Ojca, Brata, Redemptora Rydzyka. Trudno nie lubicie Go jako Kapucyna. Ale jako chłopa ? Jako samca ? Nie lubicie ? Bo nie wiecie co o nim mówią wszystkie parafianki! Jak Tadek kieckę podniesie, pałę wyciągnie, a wzwodu dostanie to świecie padaj na kolana ! Często do późnych godzin nocnych pod oknami Brata Tadka gromadzą się tłumy słuchające chuja świstów, bo z taką prędkością tnie powietrze sięgając do pochwy. Doceńcie Tadzia i jego troskę o parafianki ! Kochajcie Redemptora !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tiaaaa, nie powinni też pracować ani robić kupy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 14.02.2012 16:22

@ Inka poczytaj trochę o co w tym wszystkim chodzi , PO gwarantem demokracji . PiS to dyktatura , ucisk , prześladowania , święta inkwizycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 14.02.2012 15:44

Albo demokracja - albo płacenie podatków ! - agentura PO musi zdecydować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
E Szychlinska
 • E Szychlinska
 • 14.02.2012 15:37

Tadeusz Rydzyk nie zdaje sobie sprawy do jakich kłopotów namawia katolików ? To nie pierwszy i ostatni multiplex w Polsce. Fundacja spełni warunki formalne to dostaną koncesję . Nie należy całej Polski szantażować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.