Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13477 miejsce

O. Rydzyk o dyrektorce szkoły: Nieświadoma. To radio potrzebuje pomocy

Dyrektorka szkoły w Toruniu, która pozwoliła sobie prosić o pomoc w zakupie windy dla niepełnosprawnych dzieci, jest w opinii o. Tadeusza Rydzyka, "nieświadoma, bo to radio potrzebuje pomocy".

 / Fot. Sylwia Dąbrowa, PolskapresseJak podaje torun.gazeta.pl, na antenie Radia Maryja, o. Rydzyk opowiedział w formie anegdoty, historię o dyrektorce szkoły z Torunia, która napisała list z prośbą o pomoc w zakupie windy dla niepełnosprawnych dzieci.

O. Rydzyk oświadczył na antenie, że widocznie kobieta nie słucha radia, bo w innym przypadku wiedziałaby, że pomocy potrzebuje radio. „Pewno radia nie słucha. To my czekamy na pomoc. "Jak ojciec nie da pieniędzy, to dzieci niepełnosprawne nie będą jeździły windą (mówi zakonnik przedrzeźniając kobietę - red.):." Chętnie bym pomógł, ale ja mam inne pieniądze i na ten cel ja nie mogę. Jaka ta nauczycielka? No nieświadoma! Dyrektorka. Tak że trzeba nie liczyć, nie żądać od kogoś, tylko organizować się, Polacy” – cytuje wypowiedź gazeta wyborcza Toruń.

Już na początku roku Radio Maryja informowało słuchaczy, że koszty prowadzenia rozgłośni i TV Trwam stale rosną i potrzeba środków. Samo nadawanie programów to miesięcznie koszt rzędu wielu mln złotych. Rydzyk szuka więc ofiarodawców, m. in. wśród uczestników pielgrzymek „a więc ludzi bardzo gorliwych, wierzących". Jak mówił na antenie, "Ofiarę na Radio Maryja, tzw. różę, w tym roku złożyło 22 600 osób. Warto zastanowić się, czy jestem odpowiedzialny za istnienie tych mediów (Radia Maryja i TV Trwam - red.)"
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie - pani dyrektor była przy nadziei. Niestety - urojonej. Tak własnie działa Rydzyk na tych, którzy tego agenta słuchają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciągle nienasycony ! Ale i też ma duże wydatki na część Episkopatu aby bezkarnie bredzić na falach eteru . Dzieci niepełnosprawne i dyrektorka zostali publicznie obśmiani . Żenujące .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaktusy i doniczki z napisem "radio" już chyba były, ale życzę pani dyrektor pomysłu równie obrazowego jak niezmącona jest mądrość ojca Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaiste, pani dyrektor była mocno nieświadoma. Rydzyk jest od brania, a nie od dawania. Ale za to wiara pani dyrektor jest (był?) ogromna!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.