Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22668 miejsce

O. Rydzyk o pedofilii: Mafie narkotykowe podprowadziły człowieka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-30 16:15

"Można przeróżne rzeczy zmontować, podprowadzić człowieka" - mówił na antenie Radia Maryja. Nagłośnienie afery pedofilskiej właściciel toruńskiego imperium nazwał "walką z Kościołem".

Sonda

Czy Kościół i politycy PiS powinni bronić księży, oskarżonych o pedofilię?

 / Fot. Sylwia Dąbrowa / PolskapresseW sobotę 28 września ojciec Tadeusz Rydzyk komentował na antenie Radia Maryja aferę pedofilską w polskim Kościele. Stwierdził, że media "pastwią się" nad abpem Józefem Wesołowskim.

"Na przykład teraz, z księdzem arcybiskupem Wesołowskim, nuncjuszem apostolskim. Jak się pastwią! A co? Nie wiem czy ktoś zauważył, podpisywali "rzekomo" coś tam było, "rzekomo". Jak "rzekomo", to dlaczego pokazujecie twarz? Dlaczego się pastwicie, dlaczego mówicie nazwisko? Jeżeli jest wątpliwość czy człowiek popełnił przestępstwo, to jest chyba domniemanie niewinności? A więc po co to "rzekomo" i to pastwienie się?" - pytał Rydzyk.

Bronił arcybiskupa, twierdząc, że został "podprowadzony" przez mafię narkotykową. "Ja na przykład o księdzu Wesołowskim, nuncjuszu apostolskim słyszałem od naszych ojców z Boliwii, jak to szlachetny właśnie ten arcybiskup jest. Oni tego doświadczali, on tam był nuncjuszem. Ale też usłyszałem niedawno, że był w dwóch krajach, w których bardzo mocno działają mafie narkotykowe. I występował przeciw. A może te mafie narkotykowe się zemściły i coś podstawiły? Można przeróżne rzeczy zmontować, podprowadzić człowieka. To trzeba widzieć, to jest walka z Kościołem.

Redemptorysta porównał Wesołowskiego do Radia Maryja i TV Trwam. "Teraz się zabija, zabijając w opinii publicznej. Ksiądz arcybiskup Wesołowski, o tym nie mówią, że walczył z narkotykami tam. A czy to nie jest za to? W komunizmie ile razy za coś, to od razu atakowali. A nas za co atakują, Radio Maryja czy TV Trwam? Za co? I kłamią jak nie wiem co, oszczerstwo na oszczerstwie. Za co? Boją się dialogu, prawdy" - powiedział.

W studio radiowym gościł poseł PiS Andrzej Jaworski, członek parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski. Wysłuchał z uwagą wypowiedzi Tadeusza Rydzyka, a następnie dokonał karkołomnego porównania abpa Józefa Wesołowskiego do legendy "Solidarności", ks. Jerzego Popiełuszki, któremu agenci Służby Bezpieczeństwa podrzucili kompromitujące go materiały.

"Ale tak to właśnie jest. Jak mówił do nas ojciec dyrektor, mi się tylko przypomniał jeden kadr z filmu o księdzu Popiełuszko, kiedy Służba Bezpieczeństwa podrzuciła mu do mieszkania różnego rodzaju materiały kompromitujące. Kiedy wprowadzono go do swojego mieszkania i nawet jeden z funkcjonariuszy SB rzucił do niego paczkę, żeby on złapał, żeby na tej paczce były odciski palców. To właśnie jest to pokazanie, jak perfidnie dzisiaj można walczyć, w jaki sposób można ludzi oskarżać" - powiedział Jaworski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Proszę pamiętać, że Rydzyk nie spadł z nieba. Powstał w wyniku tolerancji i polityki Państwa Mazowieckiego, Agory i Michnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd w okresie tych przemiał wysypało się tyle tej fanatyki. Ładnych mamy posłów bo to Kościół w myśl hasła "Katolik, na katolika" wepchał ich aż tylu do Sejmu. Na przykład taki poseł PiS Andrzej Jaworski, członek parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski, na palcu zamiast obrączki ma różaniec i w czasie obrad klepie zdrowaśki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiada Rydzyk ""Można przeróżne rzeczy zmontować, podprowadzić człowieka" -

absolutna racja. Działalność tego człowieka jest najlepszym przykładem, jak podprowadzać ludzi, montować armię moherów i rozpoczynać biznes .http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,14555947.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rydzyk ma rację. To jest walka z kościołem, ale... takim... Rydzykowym, funkcjonującym wedle zasady, którą niżej Tomek przytoczył (o 22:17).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, proszę pamiętać, że to Papież odwołał nuncjusza, a rzecznik Stolicy Apostolskiej podał do publicznej wiadomości powód odwołania. Nie sądzę, żeby zdecydowano się na taki krok, gdyby zarzuty były mało wiarygodne. A Watykan z pewnością jest w tej sprawie lepiej poinformowany, niż każdy z nas tu piszących.
Przy czym wiele osób reaguje teraz bardzo emocjonalnie, bo jest to taka kropla, która przepełniła czarę goryczy (podobnie jak zaniedbanie bpa Hosera). Jest to pewien rodzaj gorzkiej satysfakcji, że jednak nie da się na dłuższa metę ukryć występku. Gorzkiej, bo chyba nikogo nie cieszy, że polski ksiądz jest poszukiwany przez Interpol.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojciec postępuje zgodnie ze starą zasadą cwaniaków czyli:
''Dymać to my, ale nie nas''

To mi się jakoś nasunęło na myśl......

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co będzie jak się nie potwierdzą ?
Zarzuty zostaną odszczekane ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównywanie męczeńskiej śmierci ks Popiełuszki do Wesołowskiego podejrzanego o pedofilię to Himalaje bezczelności .
Rydzyk rzucił hasło które będzie mottem przewodnim PiS -u w obronie księży pedofilów ?
Pamiętam hasło tej partii kto nie ma nic na sumieniu nie powinien się niczego bać . Zatem pytam ,dlaczego ksiądz Gil się ukrywa a bp Wesołowski został odwołany i wezwany do Watykanu ? Za niewinność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli zarzuty się potwierdzą, to nie chciałabym być w skórze posła Jaworskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.