Facebook Google+ Twitter

O. Rydzyk skazany za nielegalną zbiórkę: To jest bezprawie

Sąd Rejonowy w Toruniu skazał w piątek o. Tadeusza Rydzyka na karę grzywny za nielegalną zbiórkę pieniędzy na Telewizję Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i geotermię. Założyciel Radia Maryja zapowiada odwołanie, a wyrok nazywa bezprawiem.

 / Fot. Jacek767/Creative Commons"TV Trwam, szkoła, geotermia, to nie moja własność, są to świeckie uproszczenia" próbował przekonywać o. Tadeusz Rydzyk w piśmie do sądu. Ten ostatni jednak uznał, że ogólnopolska zbiórka pieniędzy bez wymaganej zgody MSWiA stanowi wykroczenie i nałożył grzywnę w wysokości 3,5 tys. złotych. Zgodnie z ustawą miesiąc po zakończeniu zbiórki należy ją rozliczyć, a wyniki podać do publicznej wiadomości, czego redemptorysta nie uczynił.

"Oczywiście, my się odwołujemy. To jest niesprawiedliwość, to jest bezprawie. Prawo, które jest wbrew prawu naturalnemu, wbrew prawu naturalnemu jest bezprawiem" - skomentował wyrok Rydzyk zachęcając jednocześnie słuchaczy swojej stacji do modlitwy za "tych ludzi".

Zdaniem szefa Radia Maryja "sądy zajmują się tymi, którzy czynią dobrze i czynią dla narodu".

Wykroczenie jakiego dopuścił się redemptorysta miało miejsce od 14 maja do 12 listopada 2009 r. Wniosek do sądu złożył Rafał Maszkowski, który zajmuje się monitoringiem inicjatyw o. Rydzyka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

NIE ANALFABETA
  • NIE ANALFABETA
  • 05.03.2011 08:32

W POlsce jest nędza, bo inicjatywy POLAKów są karane sądownie. Mamy sędziów dla których geotermia jako narodowe bogactwo nie jest ważne.Przemysł geotermiczny gdzie kilaset tysięcy biednych POLAKÓW poniewieranych przez PRL miałoby pracę, ni będzie jejmiało bo sędziowie popieraja politykę PO kóra małó się różni o0d POLTYKI PRL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Gerardzie!proponuje sprawdzić działalność Viagry i przeczytać co to jest stwardnienie rozsiane.
Ja akurat mam tzw.SM(stwardnienie rozsiane).Pisze znaczenie SM, bo może akurat rozkruszona Viagra nie daje panu mozliwosci prawidłowego myślenia?
Z SM idzie całkiem dobrze żyć i prawidłowo mysleć i nie dac wciągnąć sie w pomysły i akcje Rydzyka.
Życzę dobrego samopoczucia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
lotar
  • lotar
  • 13.02.2011 13:17

Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością - cytat z zakazanej obecnie książki pt.Protokoły MędrcówSyjonu Książka ta jest zakazana do obiegu w imię... wolności słowa

Komentarz został ukrytyrozwiń
loze
  • loze
  • 13.02.2011 13:10

Panie Wierzbicki...wystarczy spojrzeć na salę sejmową-tam jest dopiero polityczna moralmość..pogarda.pycha.butwa obłuda itd ...poco ta mowa..bez poktycia

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakież to powołanie piastuje zakonnik?
Jeździ se za koniem i tyle http://narty-bieszczady.pl/skiring

Komentarz został ukrytyrozwiń

Romanie Koźmiński. Pytanie nie jest trafione i nie ma tu nic do rzeczy. Zachowanie moralne zakonnika powinno być bez zastrzeżeń. Jeżeli przez takiego przemawia pycha i uważa że może mowić o wszystkim w sposób niegodny piastowanego powołania, to napisałem jak w poprzednim komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@loze - "... składa się w wiekszości z żydów i została powołana do kontrolowania mediów w celu politycznej poprawności..."

No i żydzi Chrystusa zamordowali, chociaż też był wyznania mojżeszowego.
Kanibale wstrętne i woda na wiatrak odwetowców z Kremla, bleee.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwaga zagadka. Który polityk stanie po stronie O.Rydzyka i powie że to nagonka i element gry politycznej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
loze
  • loze
  • 13.02.2011 09:59

Pani Magdo...ano ekscytujemy się tym gdyż p.Rydzyk to oponent polityczny a nie jakiś zwykły Kowalski któremu udało się stworzyś nieależne media które są ością w gardle dla obecnego Reżimu-a zwłaszcza dla Krajowej Rady Radiofoni i TV która to składa się w wiekszości z żydów i została powołana do kontrolowania mediów w celu politycznej poprawności=pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
gryzoń
  • gryzoń
  • 13.02.2011 08:04

panie Tracz to znaczy za karę mały klapsik...ale nieuchronny-to Pan miał na myśli??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.