Facebook Google+ Twitter

O Salvatore i Jadzi z Wiadomości24.pl w "Polityce"

"Obywatele z piórkami" - pod takim tytułem ukazał się w dzisiejszym tygodniku "Polityka" tekst o Salvatore Jurkowskim i Jadwidze Kowalczyk, dziennikarzach obywatelskich, autorach Wiadomości24.pl

 / Fot. Polityka– Jadwiga nie lubi martyrologii – pisze o Jadwidze Kowalczyk Jerzy Danilewicz. – Więc nie opowiada publicznie, że po urodzeniu córki kilka razy była bliska samobójstwa, bo dziewczynka cierpiała na zespół złego wchłaniania, a w sklepach nie można było dostać potrzebnej mąki kukurydzianej (lata 70.) Na półkach stała tylko słona margaryna. Dlatego Jadwiga w akcie rozpaczy najpierw zadzwoniła do miejscowego komitetu partii. Odebrał jakiś trzeci sekretarz. – Czy pańska żona już upiekła na słonej margarynie ciasto na Wielkanoc? – zapytała.

 / Fot. PolitykaSalvatore Jurkowski o sobie: – Bezdomny jest jak Indianin, ciągle na czujce. Pod koniec nocy kiwam się na krześle i w końcu przysypiam. Śpię na siedząco już trzeci rok. Lepsze to niż odzieżówki - wszy, pchły, brrr, cały ten bioterroryzm, który jest w noclegowniach. Zaliczyłem ich sporo, to wiem...

Salvatore jest samotnikiem. Jadwiga też. On pisze w necie wprost o sobie. Ona swoje przeżycia ukrywa pod postaciami bohaterów swoich opowiadań...

Pełny tekst artykułu Jerzego Danilewicza w najnowszej "Polityce".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

chociaż w sumie tekst był w dziale Ludzie, a nie internet np.
więc to z wybranych ludzi uczynił autor bohaterów a nie portal..

Komentarz został ukrytyrozwiń

wybaczcie, ale moim zdaniem ten artykuł traktuje o tych a nie innych osobach bo jego autor chciał opisać "egzotykę". Przepraszam Jadwigę i Salwatore za to określenie ale wydaje mi się najtrafniejsze w tych okolicznościach. O Salvatore jest więcej bo widocznie piszący bezdomny jest większym "dziwowiskiem" niż pisząca Starsza Pani. Artykuł wzbudził mój niesmak, a Wybrańców oboje pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacznę może tak? Part bardzo się ciesze, iż omijasz moje teksty na portalu Wiadomości24 naprawdę nie mogłem złapać weny by napisać kolejny Artykół pomogłeś mi człowieku!?? nie czytaj błagam ,proszę zlituj się i odrazu ci dziękuję z całego serca, jesteś mimo krytyki bardzo przydatny wiesz\ po co miałbyś mieć niestrawności jak klara.maj?

Moim skromnym zdaniem pojawiłem sie w Polityce chyba tylko dla tego ,iż autor który mnie wybrał chciał pokazać, że naprawdę człowiek każdej kategori może pisać do Wiadomości24 a Jadwiga ma śiwy włos a przecież nie wiele jest tu Kobiet jej rocznika?
tak naprawde trzeba zapytać Jerzego co nim kierowało jako zawodowcem w wyborze mnie miernej i mało ciekawej moim zdaniem osobowości-????-(znam ciekawszych!)

gut pisze dobrze- iż powinniśmy wszyscy sie cieszyć ,gdyż jak znam życie konkurencja nie śpi ?tylko egocentryzm niekturych dziennikarzy obywatelskich nie pozwala im tego dojrzeć!!!
lub śpią i myślą jak tu zamknąć i zniszczyć tak poczytny portal obywatelski jak Wiadomości24 Przykre to, ale takie mam odczucia.

Part i jeszcze do ciebie swój komentarz o Ludziach z Rumuni napisałem jako anarchista który na codzień mósi przeciwstawiać sie przyjezdnym którzy są "niby biednirjsi" i nie umieją zrozumiec iż ja też w ten właśnie sposób zarabiam sam powiec a czemu napięcia w Anglii? bo przyjeżdzają polacy pracują taniej a ci którym się nie udało wpychają sie angielskim ludzią bezdomnym na ich wikt i opierunek w noclegowniach i domach pomocy społecznej może nawet żebrzą w tych samych miejscach i stąd te napięcia jak u mnie z Rumunami czy Bułgarami.
Z Wyrazami Szacunku mimo ostrej krytyki i mej osobistej złości na obywateli lepiej wykształconych:-)
Bezdomny Salvatore

Komentarz został ukrytyrozwiń

przeczytałam dziś przy sniadaniu ten artykuł w Polityce i dostałam niestrawności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe Jadziu, jesteś Wielka:) ! Pięknie podsumowałaś temat, a zakończenie godne bohatera artykułu w Polityce :) A teraz pamiętaj o danym mi słowie ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po tak obszernej dyskusji (równiez na forum i Twierdzy Otwartej) - musze przyznac racje Asenowi który pisze, że chwytam niuanse jak małolat.
Faktycznie, doswiadczenie z tym wywiadem daje mnie osobiście jakis bliższy ogląd warsztatu dziennikarskiego, którego nie oceniam, bo nie jestem fachowcem. Robią to ludzie znający się na rzemiosle.

Red. Danilewicz - za co mu dziekuję niniejszym - uszanował moja prywatność zgodnie z moja prosbą i konwencją artykułu.


Dla mnie (ku uciesze Joli) wynikają na przyszłość wnioski nastepujące:
- wywiadów udzielac wyłącznie osobiście i z powodu czterech piórek wyciągac łape po stawke czterokrotnie wiekszą - bez podatku
- nie farbować włosów bo mi baby tego odcienia zazdroszczą
- Salvatore nie jest pierwszym ( ani ostatnim) facetem, którego wkurwiam jak diabli.

:))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł nie był najwyższych lotów niestety :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anna, a to miał być artykuł o... portalu? Żartujesz?
Jakby to miał być artykuł o portalu albo o dziennikarzach obywatelskich generalnie, to akurat obie opisane osoby są na tyle nietypowe, że trudno tu mówić o reprezentatywności. Zatem jako opis zjawiska ten materiał jest bez sensu.

Ale jeśli uznamy, że to artykuł o 2 bardzo ciekawych, bardzo różnych osobach, które nigdy by się nie spotkały, gdyby nie portal, bo żyją w 2 różnych światach, to co innego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli ktoś oburza się, że cytowany Salvatore "wkurwia się" na niektóre poprawki i ma czasem ochotę "zjebać" moderatora, to niech lepiej pozostanie przy naszejklasie.pl albo jakimś portalu fajnych blogasków. Bo tak naprawdę czepianie się wulgaryzmów i nowa fala nagonki na Salvatore, która rozpoczyna się pod tekstem Tomka Kowalskiego nie pozwala dostrzec nam tej prostej, być może najprostszej prawdy, jaką może wypowiedzieć osoba do bólu szczera, tak jak Salvatore, kiedy mówi:

...

więcej na moim blogu: http://twierdzaotwarta.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2008 21:31

Bartek, akurat to, to ja skladam na karb dzienikarza, ktory ten material opracowywal. Widac chcial podkreslic mocno kontrast, jaki wystepuje pomiedzy dwoma Autorami. Inna rzecza jest, ze jest to (tak mniemam) autentyczna wypowiedz Salvatore. I to sie wlasnie powinno komentowac. Ja widzialem tylko raz tekst, ktory Salvatore wyslal do moderacji. Mozna tylko Jadwige podziwiac za to, ze zechiala ten tekst poprawic. Ja bym go odeslal do Autora z propozycja, jakie ksiazki powinien zaczac kupowac (zamiast piwa).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.