Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17889 miejsce

O seksualności niepełnosprawnych porozmawiają w Gdyni

Współautorzy: Magdalena Wróbel

„Trudne pytania… Dobre rozwiązania. Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu. Praktyczna konferencja szkoleniowa.” w Gdyni w dniach 14-15 kwietnia 2016 r.

Mimo, iż w ostatnich latach temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób ze spektrum autyzmu stopniowo wyszedł z cienia, nadal wiele pytań pozostało bez odpowiedzi.

Konferencja skierowana jest do wszystkich praktyków, którzy na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu, ale także dla rodziców. Udało się zaprosić do współpracy wspaniałych prelegentów z różnych dziedzin, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnością w obszarze seksualności. będzie mowa przede wszystkim o kwestiach praktycznych, czyli radzeniu sobie z zachowaniami problemowymi związanymi z seksualnością u naszych podopiecznych oraz pracy z ofiarami i sprawcami przemocy seksualnej z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

Problematyka konferencji skupia się wokół dwóch głównych pytań:
– Jak sobie radzić z zachowaniami problemowymi związanymi z seksualnością u osób z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu? Czyli… jak rozpoznać problem i jaką interwencję podjąć?
– Jak właściwie wspierać ofiarę przemocy seksualnej z niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu? Czyli… rozpoznanie, skuteczna interwencja i właściwa terapia.

Każdy uczestnik otrzyma za udział w konferencji 20 punktów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Autorzy wystąpień otrzymają dodatkowo 15 punktów PTS.

Szczegóły oraz program na stronie internetowej: http://seksualnoscniepelnosprawnych.edu.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.