Facebook Google+ Twitter

O serialach rozmowa z aktorką Patrycją Szczepanowską

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-07-24 23:03

Bywam stanowcza jak Joanna Skiba z "Plebanii". Miewam takie dni, kiedy czuję się totalnie nieatrakcyjna niczym Kicia z "U fryzjera". Czasem natomiast mam tak doskonały nastrój i taką wiarę we własną urodę i możliwości jak Pola z „Lokatorów”

Od niedawna możemy oglądać cię w serialu „Plebania” jako policjantkę Joannę Skibę. Jak ci się pracuje?

mwmediaZdaje się, że mam dużo szczęścia do ludzi, z którymi stykam się zawodowo. Jeszcze zanim zaczęłam grać aspirantkę Joannę, dochodziły do mnie entuzjastyczne opinie o atmosferze, która panuje w „Plebanii”. Nie jest łatwo wchodzić w zespół, który pracuje razem od lat, jednak już na samym starcie mogłam liczyć na przyjazne słowo od Bernadetty Krzemińskiej i Magdy Olszewskiej, a niebawem polubiła mnie cała ekipa. Zyskałam nawet od mojego ulubionego operatora Tadeusza uroczy przydomek Aspirynka.

Jednocześnie grasz główną rolę w najnowszym serialu komediowym „U fryzjera”. Z którą ekipą współpracuje ci się lepiej?

W „U fryzjera” czuję się również wspaniale. Grając główną rolę, mam spory wkład w kształtowanie atmosfery, jaka tam panuje. Aktorzy, z którymi gram, są cudowni. Zdolni i sympatyczni. Najbardziej nieocenioną osobą jest reżyser Wojciech Adamczyk. Życzyłabym sobie pracować wyłącznie z tak inteligentnymi, opanowanymi i sprawnymi zawodowo ludźmi. Mimo ogromnego tempa pracy zawsze znajduje czas na udzielenie każdemu wskazówki i za każdym razem trafia w sedno. Na obu planach czuję się doskonale!

Jaka jest Kicia, grana przez ciebie stażystka salonu fryzjerskiego?

Kicia jest dziewczęciem o niebywale niskim poczuciu własnej wartości. Ma notorycznego pecha - czego się nie tknie, obraca w pył. Mimo usilnych starań ciągle pozostaje zdesperowaną dziewicą poszukującą mężczyzny, który połakomiłby się na jej wdzięki. Do tej roli skróciłam i zmieniłam kolor włosów. Dziś jestem krótkowłosą brunetką.

Grana przez ciebie serialowa policjantka jest ostrym stróżem prawa, szczególnie stanowczym w stodunku do Tracza i jego ludzi. Czy prywatnie jesteś do niej podobna?

Bywam zdecydowana i stanowcza zupełnie jak Joanna Skiba. Miewam takie dni, kiedy czuję się totalnie nieatrakcyjna mwmedia niczym Kicia. Czasem natomiast mam tak doskonały nastrój i taką wiarę we własną urodę i możliwości jak Pola z „Lokatorów”. Każda z tych postaci ma szereg cech podobnych do moich, ale należy pamiętać, że ja je jedynie gram. Nie jestem żadną z nich. Natomiast czy jestem ostra? Zapytaj mojego narzeczonego!

Czy przyjaźnisz się z kolegami po fachu?

Oczywiście! Szczególnie wielu przyjaciół mam w Radomiu, gdzie zagrałam kilka ważnych dla mnie ról. Zbyt wiele ich, by wymieniać! O wiele przyjemniej i efektywniej pracuje się w otoczeniu ludzi, których darzy się sympatią. Z byłymi „Lokatorami” nadal utrzymuję kontakt, szczególnie z serialowym Frankiem, czyli Maciejem Kowalewskim, który zaprosił mnie do współpracy przy „Miss HIV”. Spektakl odniósł sukces, a ja dzięki niemu zyskałam kolejnych przyjaciół po fachu.

Po jakiej produkcji stałaś się osobą rozpoznawalną?

Oczywiście popularność zyskałam rolą Poli w „Lokatorach”. Co najmniej pięć milionów Polaków zasiadało co niedziela przed telewizorem, aby oglądać ten serial. Odkąd zmieniłam kolor włosów na ciemny i skróciłam je, znów mogę spokojnie robić zakupy w marketach. Pytanie tylko jak długo, bo „Plebania” i „U fryzjera” niebawem zrobią swoje, jak sądzę.

Jakie są twoje marzenia?

Marzenia nie są po to, by o nich opowiadać, lecz by je realizować!

Jakie są twoje plany zawodowe na przyszłość?

Będę wywiązywać się z podjętych już zobowiązań. Widzów zapraszam serdecznie przed telewizory oraz do warszawskiego teatru Polonia na spektakl „Miss HIV”.

Rafał Szwajkowski
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek Soba
  • Marek Soba
  • 04.01.2012 12:32

Jak zawsze uśmiechnięta i super gra role,jest piękną aktorką i życzę zawsze była jak teraz jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA: [zajawka] stanowcza, jak..., ...nieatrakcyjna, niczym..., ...możliwości, jak Pola..., ...operatora, Tadeusza, uroczy..., ...pracy, zawsze..., ...starań, ciągle..., ..skróciłam włosy i zmieniłam kolor, ...stanowcza, zupełnie jak...nieatrakcyjna, niczym... i możliwości, jak Pola..., ...tylko, jak długo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.