Facebook Google+ Twitter

O spisku w sieci

Niezależni dziennikarze i tak zwani tropiciele teorii spiskowych są coraz częściej zapraszani do telewizji i radia. Oczywiście nie w Polsce.

Kiedy w polskich mediach pojawiają się wciąż te same twarze tych samych komentatorów, widz może niekiedy odnieść wrażenie, że w całym kraju żyje może pięćset, może tysiąc osób orientujących się faktycznie nie tylko w bieżących wydarzeniach, ale też potrafiących wysuwać z nich konkretne wnioski. Ten obraz może wydawać się nieco groteskowy w zestawieniu z ilością osób mówiących po polsku (specjalnie nie ograniczam się jedynie do osób Polskę zamieszkujących), a już szczególnie w momencie, gdy zajrzymy do internetu, gdzie na ogromnej ilości serwisów, blogów i portali znaleźć można najprzeróżniejszy zestaw opinii, wnikliwych analiz i raportów.

Być może taka jest właśnie specyfika współczesnych mediów, które szczególnie w swoim mainstreamowym wydaniu, zdają się zamykać do bardzo wąskiej grupy. Jest to tym bardziej interesujące, że w wielu zagranicznych mediach obywatelscy komentatorzy i analitycy zapraszani są do studia, pytani o opinię a ich głos jest słuchany przez rzesze widzów.

Przoduje w tym szczególnie nadająca z Moskwy, stacja Russia Today, nadająca osobny program w języku angielskim i hiszpańskim. W relacjach przygotowywanych przez redakcję tej stacji jako komentatorzy zapraszani są ludzie, którzy w polskich warunkach uznani by zostali za tropicieli teorii spiskowych, zaś ich obecność w większości światłych czytelników mogłaby wywołać jedynie uśmiech politowania. Tam jednak tak nie jest, opinie tych dziennikarzy traktowane są z należytą powagą, a cała dyskusja ma charakter jak najbardziej merytoryczny.

O czym więc owi goście opowiadają? O rzeczach, o których wielu ludzi wie, ale obawia się powiedzieć głośno. Najbardziej znany z nich, Alex Jones , prowadzący popularną audycję radiową „Alex Jones Show”, autor wielu filmów dokumentalnych oraz aktywista regularnie, który dla RT komentuje najważniejsze wydarzenia ze świata ze szczególnym naciskiem na relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Jones, poza RT
pojawiał się także w amerykańskich stacjach telewizyjnych.Innym komentatorem, nie kryjącym się zresztą z tym, że jego programy zajmujące się tematyką wrzucana do worka zwanego „teoriami spiskowymi” jestJesse Ventura, były gubernator Minnesoty, któremu udało się uzyskać znaczące stanowisko bez wyraźnego poparcia żadnej z dominujących w amerykańskiej polityce partii. Jest on również autorem książki „63 dokumenty, których twój rząd nie chce byś je przeczytał” („63 Documents The Government Doesn't Want You To Read”).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

werol
  • werol
  • 13.05.2011 14:45

Czemuś biedny?Boś głupi.Czemuś głupi?Boś biedny.
Najprościej jest głupio zwalić winę za swoją biedę na innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
awrgsdf egqerfgqerg
  • awrgsdf egqerfgqerg
  • 13.05.2011 09:13

mógł byś zrobić jeszcze tłumaczenie do tego filmu na pewno przydało by się nie jednej osobie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.