Facebook Google+ Twitter

O Stowarzyszeniu Edukacja i Nauka dla W24 Anna Drzewiecka

Stowarzyszenie Edukacja i Nauka jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest wspieranie rozwoju edukacji i nauki w Polsce. Organizacja podejmuje działania mające na celu wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy i kultury oraz aktywizację zawodową osób w różnym wieku i z różnych środowisk, również marginalizowanych.

 / Fot. W24O Stowarzyszeniu Edukacja i Nauka dla W24 Anna Drzewiecka - specjalista ds. funduszy unijnych.

Logo Stowarzyszenia / Fot. Logo Stowarzyszenia Dorota Michalczak: Od kiedy działacie i co się złożyło na założenie organizacji?
Anna Drzewiecka: Stowarzyszenie Edukacja i Nauka swoją działalność rozpoczęło w czerwcu 2006 r. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Na założenie organizacji złożyło się zainteresowanie realizacją głównej misji, jaką jest rozwój edukacji i nauki oraz wyrównywanie szans. O indywidualne powody trzeba byłoby spytać osobno każdego z kilkunastu członków stowarzyszenia.

Jaki jest główny, najważniejszy cel stowarzyszenia?
Stowarzyszenie Edukacja i Nauka jest organizacją pozarządową, której
głównym celem jest wspieranie rozwoju edukacji i nauki w Polsce. Organizacja podejmuje działania mające na celu wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy i kultury oraz aktywizację zawodową osób w różnym wieku i z różnych środowisk, również marginalizowanych. Założeniem Stowarzyszenia Edukacja i Nauka jest realizacja powyższych celów za pomocą nowoczesnych i wysokiej jakości narzędzi.

Do kogo skierowane są Wasze działania i jak duża grupa społeczeństwa jest nimi objęta?
Nasze działania kierujemy do ogółu społeczeństwa. Realizujemy projekty zarówno dla osób dorosłych, w tym seniorów, jak i dla dzieci oraz młodzieży. Przeznaczone są dla różnych grup docelowych, takich jak np. nauczyciele, psycholodzy, terapeuci, osoby bezrobotne itp.

Działalność organizacji to: różne formy szkoleń, konferencji, seminariów, obozów edukacyjnych, wędrówek poznawczych przybliżających dziedzictwo kulturowe Warszawy i Mazowsza. Wydajemy broszury i opracowania oraz materiały posesyjne. Dla dzieci i młodzieży realizujemy programy z autorsko przygotowanymi podręcznikami np. Vademecum młodego finansisty czy Vademecum młodego konsumenta. Realizujemy także krótkie filmy dokumentalne o tematyce historycznej i miejscach pamięci w ramach projektu "Ścieżki pamięci". Prowadzimy tematyczny portal o losach Polaków na Wschodzie: www.spotkania-na-wschodzie.pl
Realizujemy projekty przeznaczone dla mieszkańców Warszawy, mieszkańców Mazowsza, ale i projekty realizowane w innych rejonach Polski, jak również projekty międzynarodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Praca w stowarzyszeniach nie należy do łatwych. Tak jak wcześniej wspomniano - brak kasy, a i ludzi do darmowej pracy trudno zachęcić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny wywiad ... 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Ewo.
Wielka niespodzianka, tym bardziej że wywiadów jest więcej.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spieszę do Cię z wielkimi gratulacjami za świetny artykuł-wywiad i za otrzymaną nagrodę.
Uściski i ucałowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktem jest że wyręczamy organy powołane do pomocy innym.
Gdyby nasz kraj sobie z tym świetnie radził, nie było by tylu stowarzyszeń, fundacji.
Wolała bym pracować za porządną pensję i otrzymywać: medale. nagrody, pochwały, a nie za darmochę i obrywać po d..ie że się coś dobrego robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
????
  • ????
  • 17.10.2011 08:00

Pani Doroto, z całym szacunkiem dla Pani ,śledzę Pani działalność na podstawie artykułów, które Pani tutaj wstawia i wysoko oceniam te poczynania , ale niech Pani sama powie czy nie wyręczacie Państwo organów , które są do tego powołane???. Pytań jest bardzo wiele... i są to pytania nie łatwe , i wiem ,że każda moja wątpliwość spotka się zaraz z krytyką a nie z rzeczową dyskusją dlatego kończę już tą dyskusję z mojej strony,życzę Pani jeszcze więcej radości z tego co Pani robi i życzę aby inni docenili Pani starania.Pozdrawiam i zapraszam w moje piękne strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ ????
Odwiedzając różne stowarzyszenia, kluby poznaję ich działalność.
Nie wszystkie działają na podobnych zasadach. Cóż.....
Przyznam się że też jestem w zarządzie Stowarzyszenia SHDK RP link i nie jest wcale nam łatwo.
Problemów jest wiele, wszystko dla innych i tylko pomoc innym się liczy.
Niech sobie pan ???? wyobrazi że to co robimy , to w większości za własną kasę.
A gro osób, które mogły by pomóc odwracają się tyłem. Niestety tak bywa... najważniejsze robić swoje.

Dyskusja, po mimo wszystko słabo się pod takimi tematami rozwija.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pomagając innym, pomagamy sobie...."
Niech sobie każdy sam to sobie skomentuje skomentuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
????
  • ????
  • 16.10.2011 17:05

Oj,ale się rozkręciliśmy, jest kasa , są stowarzyszenia , nie ma kasy , nikt za darmo nie pociągnie , takie to społecznictwo , a jak jest kasa od fundatorów na realizację tych zadań , które stowarzyszenia mają w programie to nie potrzeba stowarzyszeń aby je realizować , czyli koło się zamyka... pieniądz rządzi wszystkim , i gdyby pieniądze, które fundatorzy dają na stowarzyszenie poszły bezpośrednio do potrzebujących to korzyść byłaby większa, nie było by tych herbatek , spotkań integracyjnych ulotek , i innych pierdół zupełnie nie potrzebnych , a na które idzie gro fundowanych pieniędzy , przyjrzyjcie się , policzcie i bijcie się w piersi , czy tak różowo to wszystko jest , czy tylko pod otoczkę stowarzyszenia zaspakajacie własne ego???? jak ktoś ma wątpliwości to podam przykład z terenu mojego czyli ze wschodniej Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto mieć jakieś zajęcie, trzeba w społeczeństwie pozostawić swój ślad.
Co dobrem od nas wyjdzie, dobrem do nas powróci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.