Facebook Google+ Twitter

O szpitalach w Szczecinie raz jeszcze

Sprzeczności. Nieprzemyślane działanie i nieprzewidziane skutki takowych działań.

Występujące problemy ze szpitalami w Szczecinie były już na tych łamach poruszane. Do ponownego zajęcia się nimi zainspirował mnie Kurier Szczeciński z artykułem na pierwszej stronie, w którym napisano: "Decyzja dotycząca połączenia szpitala przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie ze szpitalem w Zdrojach zapadnie prawdopodobnie już 10 lutego !"
Na stronie trzeciej tegoż numeru zamieszczono informację, zachęcająca do przeczytania poniedziałkowego numeru Kuriera, w którym znajdzie się materiał na temat trudności dostania się ze Szczecina lewobrzeżnego do Szczecina prawobrzeżnego, a także problem z konsolidacją obu szpitali w Zdrojach na prawobrzeżu.
Skutkiem tego, cały lewobrzeżny Szczecin będzie zmuszony do korzystania z usług szpitala, do którego trudno się dostać.

Mnie zadziwia postawa samorządowców, jak i dyrektorów obu placówek szpitalnych, którzy nie zauważają uciążliwości dla mieszkańców Lewobrzeża, wynikającej z likwidacji szpitala przy ul. św. Wojciecha.

Czy nikt nie próbował odpowiedzieć sobie na pytania:
- Jak będą przedostawały się karetki pogotowia z chorymi po zakorkowanej ul. Gdańskiej, przez którą prowadzi najkrótsza droga z lewobrzeżnego szczecina na prawobrzeżny?
- Ile czasu i trudu będą musiały poświęcić matki, których dzieci będą odbywały leczenie w szpitalu w Zdrojach, aby je odwiedzić, czy wręcz nimi się przez cały dzień opiekować, a wieczorem wrócić do domu.

Ja zadałem sobie pytanie, na które - niestety - nie mogłem sobie odpowiedzieć: Czym kierują się decydenci, dążący do pozbawienia lewobrzeżnego Szczecina szpitala dziecięcego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Zenon Parada
  • Zenon Parada
  • 24.02.2011 13:10

Izba Przyjec w zdrojach to banda razem z lekarzem ruskim obojniakiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Oczeretko
  • Jerzy Oczeretko
  • 10.01.2011 14:25

Mieszkam na bukowym obok szpitala ,czesc personelu bym przezucil do innego,przewaznie te stare kwoki,co tam nic nie robiom,na izbie przyjec nadal syfiary w brudnych fartuchach,rak nie myjom wystarczy,oszusci,pacjentow wyrzucajom do lasu,chlopcowi 11-letniemu konczyny polamac co to ma z opiekom czy medycynom wspolnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Jak nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze! Nie znam motywów działań samorządowców, które Autor opisuje, ale sądzę, w grę wchodzą wyliczenia ekonomiczne. Tylko czy wszystko ma przesłaniać mamona? Nawet przy tak drastycznym braku środków jak w naszym kraju, przed podejmowaniem decyzji finansowych, zwłaszcza w dziedzinie ochrony zdrowia, zastanowić się trzeba, czy niewymierne straty przypadkiem nie będą większe od pozornych korzyści. nie znam Szczecina, ale wyobrażam sobie, że wydłużenie dojazdu karetek pogotowia przez zakorkowane ulice może być przyczyną wielu tragedii w normalnych warunkach do uniknięcia. Jak można walczyć o zygotę, a równocześnie narażać na szwank życie i zdrowie narodzonych już ludzi? Polska to dziwny kraj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam, wszystkich ludzi zaangażowanych w działalność zmierzającą do poprawienia nieprawidłowości. Nie omijanie przeszkód lecz ich usuwanie to dobra zaleta. Dziękuję wszystkim: proadzącym i użytkownikom. Każde pozytywne działanie - to jest ta kropla, która drąży skałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za to, że dostrzega pan i porusza problemy, ważne nie tylko z punktu widzenia "Małej Ojczyzny"

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie cały system opieki zdrowotnej w Polsce jest chory.
Tak dla porównania budzet opieki zdrowotnej w Austrii to 164 miliardy złotych (dane za 2006 r.) ,w Polsce to tylko 44 miliardy.
Głównym problemem jest jednak głupie myślenie rządzących ,ze na ochronie zdrowia można zarobić.Ze ta cześć działalności państwa może przynosić dochody.W normalnym cywilizowanym kraju wszyscy wiedza ,ze tak nie jest .Tu zawsze będą straty ,na zdrowiu sie nie oszczędza.
Oczywiscie możemy przyjąć model amerykanski gdzie tam faktycznie zarabia sie na chorych ,gdzie leczy sie tylko tych ,którzy maja pieniadze ,ale czy o to chodzi naszym rządzącym ?
Mam nadzieje ,ze nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Decyzja dotycząca połączenia szpitala przy ul. św. Wojciecha w Szczecinie ze szpitalem w Zdrojach zapadnie prawdopodobnie już 10 lutego !"

Myślę, że do tego czasu się opamiętają ! Osobiście nie wyobrażam sobie połączenia tych dwóch szpitali.
+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2009 21:23

+)) Podpisuje się całkowicie pod Panią Stefanią. "Owi samorządowcy, jeśli teraz są młodzi i zdrowi, to przyjdzie czas, kiedy sami będą musieli się dostać do szpitala".
Ale nie będą już wówczas siedzieli na wysokopłatnych stołkach! I w tym widzę nadzieję... "Głupota jest darem Bożym, jednak nie należy jej nadużywać". (Otto von Bismarck) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim za pozytywną reakcję. Opis swoich spostrzeżeń uważam za iskierkę i bardzo pragnę aby dostrzegł ją ktoś z Kuriera Szczecińskiego. Może znaczący w regionie dziennik podjął by się rozdmuchania tej iskierki. A wydaję się, że warto było by się bliżej przyjrzeć łączeniu przedmiotowych szpitali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.