Facebook Google+ Twitter

O sztuce bez znieczulenia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-15 16:39

Obserwacja list dyskusyjnych skłania do refleksji na temat agresji i upadku sztuki dyskusji. Syndrom Leppera dociera na salony, a już teraz króluje w towarzystwie ich bywalców. Kiedy dorwą się do komputera, pozbywają się wszelkich hamulców.

W sztuce nigdy nie było demokracji i równości. Ja się z tym zgadzam, ale czytając listy dyskusyjne osób "robiących w kulturze" dziwię się niepomiernie. Kiedy w towarzystwie twórców sztuki słyszę kulturalne "ą", "ę", "bułkęęę przez bibułkęę" nie chce mi się wierzyć, że wśród tych kulturalnych osób są autorzy ciężkich kalumni i obraźliwych epitetów.
Wyrwałem celowo i losowo z kontekstu tasiemcowych dyskusji często niesmaczne, jadowite, czasem niepozbawione elokwencji szlagworty. Osobiste opinie internautów dotyczą przyszłości polskiej sztuki filmowej po zatwierdzeniu w Sejmie nowej ustawy. Powstanie nowych instytucji i roszady stanowisk zawsze wzbudzają naturalne emocje. Obecność w świecie sztuki jednak zobowiązuje artystów do utrzymywania form i stylu.
Tymczasem te same, wydawać by się mogło, szacowne i dystyngowane osoby, które w eleganckich frakach przepijają toast za toastem na premierze, pozwalają sobie, po ich zdjęciu w domu, wypisywać zgoła co innego. Jestem ostatni, który by się ośmielił moralizować na ten temat, ale to zastanawiające, jak wiele w tym kociokwiku agresji i frustracji. Przyznam, że to się nawet udziela:

A OTO MOZAIKA CYTOWANYCH GŁOSÓW Z SIECI: (reszta jest milczeniem) *

- Karuzela stołków, karuzela wpływów trwa. A kiedy zacznie się robić dobre filmy? To są niemal dokładnie te same nazwiska, które doprowadziły kinematografię do upadku!!! I to ma być zmiana???!!!

- Smuty, knoty i głupoty, o których można poczytać wyżej są pierwsze do odstrzału. A u nas pierwsze do dofinansowania. Bo UKŁADY

- Co za dno. Gdzie tu Debiuty, gdzie ciekawe tematy. Dlaczego ciagle te same twarze przyznające sobie fundusze. im wiecej będziemy srali tym wiecej taśmy będzie w użyciu. Pytanie tylko której?

- Okazuje się, że nawet srając można wspierać polskich "twórców". Zatem, nie ma się co dziwić, że powstają gówniane filmy.

- Wybraliście śmierdzące, wręcz Odórowe porównania.

- no cudownie po prostu, cudownie. sami kumple i znajomi królika pozdrowienia dla stółeczków, fotelików i służbowych zabaweczek za nasze pieniądze

- Najbardziej przekręciarskie grono zebrało sie w afp własnie utworzono "twa" (towarzystwo wzajmnej adoracji), ale ktos tym będzie sterował z tylnego siedzenia.

-same pitolenie o dupie maryni, zabierzcie sie do konstruktywnej roboty i róbcie sami filmy, budujcie sami kina... to nie będzie potrzebny żaden instytut.

-A Ty reZyser sam swoje wypociny wyświetlaj we własnym kinie.

-Jak ty jestes "reż" to ja jestem torcik wiedeński

-Zasada jest taka, jest kasa to trzeba ją wydać bez względu na jakosć projektów.

-Niezłe koryto. A tak serio to SKANDAL nad skandalami. Ta ustawa, to zwykłe okradanie ludzi.

-Grupka wyrafinowinowanych nierobów, załatwiła sobie stałe, olbrzymie dochody dzięki podobnym nierobom z ul. Wiejskiej.

-Mam nadzieję, że nowy rząd rozpędzi tę bandę złodziei.

-Taaa... Tośmy sobie pogadali...


* zachowano oryginalną pisownię

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.