Facebook Google+ Twitter

O tym, co działo się na XI Paradzie Schumana

W minioną sobotę miała miejsce barwna, roztańczona, a przede wszystkim roześmiana i niosąca wspólną ideę jedności XI Parada Schumana, która zgromadziła tłumy młodych europejczyków, mieszkańców Warszawy i wielu ważnych gości. Zapraszam na europejską wycieczkę szlakiem Parady Schumana.

Słońce i europejska atmosfera

 / Fot. Magdalena KowalewskaEuropejskie flagi na przemian powiewały w blasku słońca, które pojawiło się po deszczowym tygodniu, aby wraz ze wszystkimi entuzjastami uczcić dzień Europy. Na Placu Zamkowym i wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia przygotowywali się do wymarszu wszyscy ci, którzy chcieli pokazać, że Europa jest przyjazna każdemu swojemu mieszkańcowi.

Kilka minut po godz. 12 ruszyli. Dźwięk bębnów, wiwaty, transparenty, flagi państw europejskich, jadąca platforma Komisji Europejskiej, cheerleaderki, osoby na szczudłach, "Oda do radości" i setki młodych, uśmiechniętych ludzi, którzy przybyli z różnych stron Polski.

- Byłyśmy tutaj już rok temu i bardzo nam się podobało, dlatego chciałyśmy być obecne jeszcze raz. Atmosfera sprawiła, że warto uczestniczyć w tej paradzie. Jest naprawdę bardzo przyjemnie. Należymy do Klubu Europejskiego, inicjujemy różne działania: happeningi, ankiety,  / Fot. Magdalena Kowalewskaorganizujemy wieczory filmowe dotyczące Unii Europejskiej - mówią dziewczyny z Radomska.

 / Fot. Magdalena KowalewskaRyszard Bazarnik, półfinalista programu rozrywkowego "Mam Talent" i pasjonat niekonwencjonalnej muzyki, zapytany o to, jak się czuje na tej imprezie jako znany uczestnik programu "Mam talent" twierdzi, że to, co robi w pełni zgadza się z założeniami wspólnoty europejskiej: "Muzyka świata mówi o tym, aby ludzie żyli razem, aby zwalczać bariery i mury pomiędzy kulturami, rasami. Taka wizja przyświeca Unii, więc czuję się szczęśliwy, będąc zaproszony przez Parlament Europejski. Czułem entuzjazm wielu fantastycznych osób, gdy jechaliśmy na platformie tira, grając na instrumentach. To jest ważne, żeby być razem. Niedawna tragedia udowodniła, że byliśmy też razem. Szczególnie w tym czasie, po żałobie narodowej, uważam, że takie imprezy są ważne." Parada Schumana przeszła w ciszy koło Pałacu Prezydenckiego, oddając w ten sposób cześć poległym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.