Facebook Google+ Twitter

O tym, jak szansonista Kukiz zapragnął Polskę i demokrację ratować

Polacy to taki dziwny naród, w którym co jakiś czas musi objawić się jakiś nawiedzony zbawiciel, któremu wydaje się, że nikt inny, a tylko ON może i musi kraj od niechybnej zguby uratować. No i pojawił się były szansonista Paweł Kukiz.

 / Fot. w24Ostatnio przez polskie media przeleciała elektryzująca informacja, że oto były (chyba?) już szansonista Paweł Kukiz zamierza ratować polską demokrację i wszystkich Polaków i wyzwolić Polskę od platformerskiej okupacji. Uczyni to w drodze zebrania wokół swojej osoby (wykorzystując m.in. internetowe fora) ponad 100 tysięcy rodaków, którzy podpisami swoimi wymuszą wprowadzenie zapisu o jednomandatowych wyborach do polskiego parlamentu. Wg P. Kukiza tylko taka procedura wyborcza jest zdolna do wypromowania i udzielenia mandatu poselskiego naprawdę prawdziwym Polakom, którzy wiedzą, że prezydent Lech Kaczyński został zamordowany w wyniku realizacji spisku Władymira Putina i Donalda Tuska.

Inicjatywę tę poparł z miejsca senator z ramienia PO Jan Libicki, który jest typowym przykładem politycznego turysty, szukającego dla siebie najbardziej atrakcyjnego politycznego zakątka. Z informacji zapisanej na stronach Wikipedii wynika, że Jan Filip Libicki od 1989 należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, w 2001 przystąpił do Przymierza Prawicy, następnie w 2002 do Prawa i Sprawiedliwości. 22 stycznia 2008 r., wobec rezygnacji Zyty Gilowskiej z mandatu poselskiego złożył ślubowanie poselskie i został posłem PiS w Sejmie VI kadencji.

Dalej Wikipedia podaje: "9 kwietnia 2009 zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości (formalnie przestał być członkiem partii 14 lipca 2010). 21 października 2009 został członkiem utworzonego tego dnia koła parlamentarnego Polska Plus, a 9 stycznia 2010 pełnomocnikiem nowej partii o tej samej nazwie na województwo wielkopolskie. Po samorozwiązaniu partii (z której wówczas wystąpił) 24 września tego samego roku nie przystąpił do PiS i ponownie został posłem niezrzeszonym, a 23 listopada 2010 został członkiem nowo utworzonego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. Nie przystąpił do zarejestrowanej w marcu 2011 partii PJN, a 9 czerwca tego samego roku zrezygnował z zasiadania w klubie parlamentarnym, decyzję uzasadniając faktem, iż jego zdaniem w PJN zabrakło wyraźnej deklaracji, że nie będzie współpracowała z PiS. 12 lipca tego samego roku został przyjęty do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, po czym został z jej ramienia wybrany do Senatu w wyborach parlamentarnych w 2011 w okręgu nr 89".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

KobRa
  • KobRa
  • 10.09.2012 17:26

O co walczy Kukiz? Tu jest czano na białym:

http://www.liiil.pl/1347228674,JOW.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 10.09.2012 16:51

Recenzja nowej płyty p Kukiza to kompletna klapa więc uderzył w patriotyczne nuty , które brzmią fałszywie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kukiz wnosi silne parcie na szkło, Libicki bogate doświadczenie partyjne; potrzebny jeszcze jeden członek, rzecznik prasowy, limuzyna i ochroniarz, a polska estrada zostanie ubogacona o kolejny kabaret.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Libicki poparł Kukiza, a więc chodzi o pomysł Kukiza i o to to chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 09.09.2012 20:54

Miało być o Kukizie [ tytuł] jest chronologia polityczna Libickiego . Są posłowie i europosłowie , którzy mają na "koncie" znacznie więcej partii. Libicki poparł Kukiza więc o co chodzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.