Facebook Google+ Twitter

O tym, jak zaprzepaścimy Euro 2012

Wielka piłkarska impreza w Polsce i na Ukrainie tuż tuż. Euro 2012 to nie tylko sposobność odniesienia sukcesu sportowego, ale także okazja, by podnieść poziom rodzimej piłki. Wygląda na to, że zaprzepaścimy obie szanse na własne życzenie.

Przed zbliżającym się Euro 2012 kibice reprezentacji Polski zadają sobie jedno zasadnicze pytanie: czy biało-czerwoni są w stanie zagrać na miarę oczekiwań i osiągnąć cel minimum, jakim jest wyjście z grupy. Wydaje się, że dzięki szczęśliwemu losowaniu będzie to łatwe zadanie. Teoretycznie.

Wbrew powszechnej opinii uważam, że tak dobrych kadrowiczów nie mieliśmy już od bardzo dawna. Gdy do reprezentacji dołączyli Obraniak, Polanski, Perquis i Boenisch, podniosły się głosy, kwestionujące polskość tych piłkarzy, a co za tym idzie, zasadność ich powoływania. Bez względu na to, kto miał (i dalej ma) rację w sporze o „przygarnianie” zawodników, grających od lat za granicą, a mających polskie korzenie, jedno jest pewne – ci piłkarze to poważne wzmocnienie naszej kadry. A przecież i tak pierwsze skrzypce grają, póki co, Polacy "z krwi i kości". Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski to piłkarze z najwyższej europejskiej półki. Nie tylko stanowią o sile Borussii Dortmund (choć Błaszczykowski ma ostatnio problemy z grą w podstawowym składzie), z którą w ubiegłym sezonie sięgnęli po mistrzostwo Niemiec, ale swoją klasę potwierdzają także w kadrze. Większość groźnych akcji biało-czerwonych stwarza właśnie trio z Borussii.

Jeśli do wymienionych wyżej piłkarzy dodamy doświadczonych Wasilewskiego, Dudkę, Głowackiego oraz młodych i dobrze zapowiadających się Rybusa i Matuszczyka, to na brak jakości wśród piłkarzy z pola nie mamy co narzekać. A nie zapominajmy, że dostępu do bramki strzegą Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański czyli golkiperzy ze ścisłej europejskiej czołówki. W czym zatem tkwi problem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.