Facebook Google+ Twitter

O wyborach samorządowych 2010

  • Anna Kos
  • Data dodania: 2010-11-03 22:22

Gdy wyborcy nie wiedzą, na kogo głosować, nie głosują na ludzi tylko na numerki: pierwszą i ostatnią pozycję na liście. Partie to wykorzystują przy układaniu list. Wybór partii wcale nie musi być Twoim wyborem. Głosuj świadomie.

Wybory samorządowe tuż-tuż. Znów pojawi się problem na kogo oddać głos. Wielu obywateli – szczególnie młodszych – rozwiąże go rezygnując z wyborów. Jest to najgorsze z możliwych rozwiązań…To, że młodzi rezygnują z głosowania, owocuje tym, że w samorządach mają nikłą reprezentację. W przeciwieństwie do osób starszych. Więc nie rezygnuj, idź z babcią na wybory, i głosuj „ z głową ”.

Zwróć uwagę, że miejsca pierwsze i ostatnie na liście to wybór partii. Wszystkie badania wskazują, że jeśli wyborcy nie wiedzą, na kogo głosować, nie głosują na ludzi tylko na numerki: pierwszą lub ostatnią pozycję na liście. Jednak wybór partii wcale nie musi być Twoim wyborem.

W tego rocznych wyborach kryje się jeszcze jedna „niespodzianka”.
Dziennik Zachodni - dnia 2 listopada- opublikował list do redakcji pt. Podstępni kandydaci autorstwa pani Joanna J. z Zagłębia.
Chociaż tytuł był … śmieszny to treść już nie.

„ W miarę „odtajniania” list wyborczych z kandydatami na samorządowców, jestem coraz bardziej zniesmaczona. Wielu startujących to urzędnicy, którzy podają dane o wykształceniu lub niewykonywanym zawodzie. Skromnie udają społeczników, zapominając wspomnieć, że swoje obietnice wyborcze powinni realizować na co dzień w pracy, za co pobierają wynagrodzenie. Dla zmylenia wyborców startują w sąsiednich miastach lub pracownicy starostwa do rad miejskich i odwrotnie. Celują w tym partie, ale nie brak stowarzyszeń, które powstały tylko w celu stworzenia pozorów demokracji. Proszę przeanalizować np. listy w Zagłębiu, a zobaczycie, że jest to bardzo rozpowszechniony proceder. Urzędnicy kontrolujący się nawzajem to raczej parodia niż prawdziwa demokracja. Wyborcy mają prawo znać prawdę przed wyborami, a nie dopiero, po ogłoszeniu wtedy kolejne 4 lata będą stracone dla demokracji. Proszę porównać listy wyborcze z listami naczelników wydziałów urzędów”

Na wyborach głosuj świadomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.