Facebook Google+ Twitter

O wyraźnej przewadze kota nad psem

Ponieważ dwudniowa migrena, spowodowana czytaniem literatury pięknej w fotelu, a niepięknej na ekranie komputera nie odpuszcza, mimo zażywania preparatów powszechnie reklamowanych jako skuteczne, postanowiłam wybić klin klinem, czyli literaturą całkiem inną.

 / Fot. Agata KowalczykPo filozofów, zasiedziałych w bibliotece, brnąć mi się w zaspach nie chce, przeto idąc na łatwiznę usprawiedliwioną lenistwem oraz psim przywiązaniem do wygodnego fotela, aby nie przeżywać mąk nadmiernego wyboru - najechałam kursorem w ciemno, kliknęłam i oto co wpadło pod - za przeproszeniem, mysi ogon.

Już sam tytuł - „Masz kota to znaczy że jesteś lepiej wykształcony” przyprawił mnie, właścicielkę psa o wstrząs, bo wykształcenie, wyniesione z klasy pierwszej mówiło wyraźnie, że Ala ma kota, co - wzmocnione lekkim pukaniem się w czoło uzupełniało wiedzę o poziomie umysłowym rzeczonej Ali. W przeciwieństwie do Oli, która miała psa, z powodu którego nikt się w głowę nie pukał.

Nic to, pomyślałam, brnąc dalej, bo przecież literatura na ekranie zapewnia natychmiastowe recenzje dzieł wszelkich, czego o książkach papierowych rzec nie można: do jednego filozofa trzeba dołożyć całe kilogramy interpretacji, a tu - proszę: konstruktywna dyskusja z marszu pozwala wyrobić sobie pojęcie o poziomie umysłowym właścicieli psów i kotów. Żywiąc sentyment do wielu zaprzyjaźnionych posiadaczy kotów, starając się zachować obiektywizm, z ogromnym zainteresowaniem przestudiowałam wypowiedzi osób znających się na rzeczy i żywotnie zainteresowanych tematem.

Aby nie zafałszować wymowy dyskusji, cytuję, zachowując pisownię oryginalną, wypowiedzi najbardziej opiniotwórcze: "zgadzam się z tym jestem właścicielkom kota, a moja siostra psa jak myślicie kto ma większe wykształcenie?" - kocica-08

"kokica_08 Ty?? Ty jesteś zwyczajnie głupia, jak więc możesz mieć wyższe wykształcenie? Nie ma takiego wyrażenia, jak "większe wykształcenie", ani "właścicielkOM", interpunkcja też u Ciebie leży i płacze. - :"GOŚĆ
"dlatego kaczory są bardzo inteligentne, bo każdy z nich ma kota." Reksio
" Prawda. Dodatkowo, facet z dużym, pokracznym, agresywnym psem, to na 100% tłuk".
"Idą sobie dwa bydlaki - jeden mniejszy, pokraczny i z pyska mu kapie, a drugi większy, na smyczy, w dresie lub łysy."Janosik
"Ciekawe kiedy wiadomość zniknie.Czyżby służby zajmujące się przekazem dnia spały. Przecież wyjdzie na to że prezes jest mądrzejszy od premiera - a tak być nie może.Obudzcie się tam na Czerskiej".
behemot
"koty i ich właściciele górą. najlepiej świadczą o tym wypowiedzi hołoty posiadającej psy." JP2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Uwielbiam wszystkie stworzenia wyposażone w cztery nogi i ogon.
Gdybym mioała odpowiednie warunki, oprócz kotów i psów, trzymałabym też konia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ Michale - do budowy stadionów należy zagonic kiboli, żeby mieli potem co demolować.

Jesli chodzi sport, zapewniam Cię, że z przyjemnoscią oglądam zawody lekkoatletyczne, oraz co piękniejsze mordobicia - zawsze w pantoflach marki Puma i płynem dopingującym w puszce, ktora od wieloletniego użycia, niestety, powoli zatraca walor sportowy w postaci napisu o tygrysie.

Czyż to nie wspaniałe osiągnięcią, jak na osobę w moim wieku? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Namówiliście kiedyś osiem kotów by ciągnęły zaprzęg po śniegu i na mrozie? Nie sądzę. Dlatego zawsze bardziej ceniłem koty od psów, podobnie jak... ;-) Kotom zdecydowanie najgorszą reklamę robi premier K. dlatego poseł od wibratorów powinien kupić mu psa i ogłosić to wszem i wobec. Jadziu, a czemu Ty się na Euro szykujesz? Buduj lepiej stadiony, albo przynajmniej o nich pisz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Antoni - tajemnicę nieznanej Panu monety wyjasniam na priv. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie ideałem byłoby dzielenie domu z czarnym psem i czarną kotką. Niestety, Neo wypowiedział się negatywnie w kwestii kotki:(
A teraz pozwolę sobie oddać głos w kocio-psiej sprawie Wielkim I Znanym:
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie." (Winston Churchill)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" (Robert A. Heinlein)
"Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic" (Erich Kastner)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2010 17:29

Pani Jadziu, jako kolekcjoner numizmatyk myślałem, że mam wszystkie monety 2 Euro w swojej kolekcji. Może Pani podać w przybliżeniu, datę emisji, tej okolicznościowej monety. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam kota i psa.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2010 22:42

Co prawda nie na temat ale zaczepiony słowem odpowiem:-) Lubię i to nawet bardzo:-) Ciebie nie znam a teściową owszem:-) Pyszne żarcie gotuje:-))) Toteż bez urazy Elu, ale wybieram teściową:-))) A maine coon to i tak sierściuch:_)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja lubię wszystkie zwierzęta. Koty, psy i pająki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KotoPies to rasa Maine Coone http://pl.wikipedia.org/wiki/Maine_Coon- mam taką kocicę... samce ważą do 11 kg. Gadają i są stadne:))

Adrianie...a lubisz swoją teściową? bo to ważne w postrzeganiu świata:))) pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.