Facebook Google+ Twitter

O wyzwolenie konopi powalczymy w garniturach

Teoretyzowanie na temat wolności nie przyniesie pożądanych skutków, jeśli wraz z tym nie podejmie się działań. Jeśli pokażemy, że istniejemy, być może znajdą się ludzie (nawet na Wiejskiej), którzy dostrzegą to i zastanowią się...

Niektórzy przeciwnicy legalizacji nadal zastanawiają się, czy "marihuana jest z konopi". Zwolennicy kojarzeni są przeważnie z marginesem społeczeństwa; z groźnymi, pozbawionymi włosów mężczyznami, którzy chętnie demonstrują przewagę swoich argumentów (zwłaszcza w grupach); z ćpunami, którzy stracili kontakt z rzeczywistością oraz dilerami.

Chociaż pomijani przez najbardziej wpływowe media, żyją jeszcze ludzie starający się ukazać fałszywość tych wierzeń oraz na nowo wprowadzić temat [legalizacji] do debaty publicznej, zwracając jednak przy tym większą uwagę na ideową stronę problemu - z zaznaczeniem na przypomnienie takich rzymskich zasad prawa, jak "Chcącemu nie dzieje się krzywda", czy też "Nie ma winy bez ofiar".

Z tych - między innymi - powodów, w piątek, 29 kwietnia o godzinie 17:30 zebrani na krakowskich Błoniach sympatycy wyzwolenia konopi, wyruszą na kolejny, coroczny marsz. Planowane przejście ulicami Krakowa zakończone zostanie przed komisariatem policji na Rynku Głównym, gdzie zaistnieje możliwość podpisania petycji o legalizację marihuany.

Na wydarzenie zaprasza organizacja Wolne Konopie oraz partia Unia Polityki Realnej. Wśród obecnych pojawi się również znany orędownik wolnego rynku, polityk i publicysta: Janusz Korwin-Mikke. Organizatorzy zachęcają do udziału w strojach galowych.

A oto spot UPR zapraszający na Marsz:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Jeszcze jedno:
"Alkohol i tytoń zostały spopularyzowane i wprowadzone do użytku nieświadomie w sensie merytorycznym bo nikt z ówczesnych nie wiedział o ich oddziaływaniu na organizm."
Teraz wiedza na to oddziaływanie, i widoczne codziennie skutki są wystarczającym powodem by opiekuńcze państwo zmieniło stanowisko.
I odwrotnie, z marihuaną większość badań (m.in. utajony fragment raportu WHO) wykazuje, że jej stosowanie o wiele mniej szkodzi (przy założeniu rozsądku, podobnie przy alkoholu i nikotynie) od dwóch legalnych używek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dlatego ja poszedłbym w kierunku pełnej odpowiedzialności za swoje czyny"
No to niech może jakiś czyn popełnić! Jak jest odpowiedzialny, a nie jak bydło, któremu trzeba pokazywać, co wolno, a czego nie. Socjalizm oducza odpowiedzialności!


"i że jeśli ktoś pełnoletni i w pełni władz umysłowych zatruwa swój organizm, to nie powinien być potem leczony ze skutków takiego postępowania, ze środków publicznych."
No przecież. W ogóle nie powinno się gromadzić "środków publicznych" bo jak to potem wychodzi każdy widzi, to już inna sprawa.

"I teraz do sedna. Zakaz dotyczący posiadania, obrotu itd.. wszelkimi środkami odurzającymi, ma za zadanie chronić niepełnoletnich i utrudnić im po przez to dostępność do tej trucizny."
Nie chroni. Raj na ziemi można wprowadzić sobie tylko na papierze. Morus i Platon przyczyniając się do powstania pojęcia utopii kreowali obraz skąpany w ideach powiązanych z socjalizmem i totalitaryzmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A i owszem - chce ćpać - niech leczy się za własne od uzależnień, chce chlać - niech leczy się za własne na marskość wątroby, chce palić tytoń niech leczy się za własne na raka płuc... Wreszcie odetchnie służba zdrowia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Ratomir Wilkowski
Decydowanie o sobie to znaczy razem z konsekwencjami po podjętych decyzjach. Jeśli do końca to znaczy, że konsekwencje sami muszą ponosić czyli detoks i leczenie na własny koszt nie po zatruciu to na detoks i leczenie za społeczne pieniądze. A jeśli tak to społeczeństwo Ćpunom mówi NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 29.04.2011 09:52

Trzeba być nieźle "opalonym"żeby głosować na UPR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ja osobiście zezwalam wszystkim zwolennikom konopi by zażyli cyjanek potasu. W myśl zasady "Chcącemu nie dzieje się krzywda".

Panie K.B. - albo dorośli ludzie są dorosłymi ludźmi i maja pełne prawo decydować o sobie, albo nie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomek Sroczyński
Alkohol i tytoń zostały spopularyzowane i wprowadzone do użytku nieświadomie w sensie merytorycznym bo nikt z ówczesnych nie wiedział o ich oddziaływaniu na organizm. Dlatego sądy nie skazują ludzi działających w nieświadomości popełnianych czynów. A jeśli na dzień dzisiejszy wiadomo jakie skutki powoduje zażywanie wszelkich środków odurzających. To świadomie je używając nie ważne w jakim stopniu ale sobie szkodzimy. Dlatego ja poszedłbym w kierunku pełnej odpowiedzialności za swoje czyny, i że jeśli ktoś pełnoletni i w pełni władz umysłowych zatruwa swój organizm, to nie powinien być potem leczony ze skutków takiego postępowania, ze środków publicznych. Tak jak jest z ubezpieczeniem na życie. Jeśli ktoś świadomie podkłada nogę pod pędzący pociąg, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. I teraz do sedna. Zakaz dotyczący posiadania, obrotu itd.. wszelkimi środkami odurzającymi, ma za zadanie chronić niepełnoletnich i utrudnić im po przez to dostępność do tej trucizny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Zarębski
  • Kamil Zarębski
  • 28.04.2011 15:17

Sadzić! Palić! Zalegalizować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłościwie nam panujący premier był się wyraził, że w tej sprawie nie ma z Nim dyskusji. Nie i już.
Można tylko wymienić Jego, czyli premiera.

Tylko czy wymieniać. Przecież się nie popsuł. Od lat wlewa w nas potężną dawkę odjechanych wizji z huraoptymizmem w fazie maniakalnej.
Może tego nam właśnie potrzeba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Bień:
Pomijając volenti non fit iniuria:
Wg wielu badań marihuana szkodzi zdecydowanie mniej od alkoholu i papierosów - dlaczego w takim razie te drugie są jak najbardziej dostępne? Niech albo będzie wszystko zakazane z tych trzech, albo wszystko dozwolone, albo jak ktoś śmie dawkować - z tych trzech tylko marihuana powinna być legalna.

Niepotrzebnie mieszasz tu cyjanek potasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.