Facebook Google+ Twitter

O zarzutach Kaczyńskiego i spisku Tuska z Putinem, czyli list otwarty do premiera RP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-21 19:49

Żadna z gazet nie zdecydowała się do dziś opublikować tego listu. Niech więc zaistnieje tutaj.

Pan

Donald Tusk

Premier Rzeczpospolitej Polskiej





Wielce Szanowny Panie Premierze,

proszę wybaczyć, że zwracam się do Pana w tej formie, zamiast trzymać się normalnego trybu administracyjnego. Zmusza mnie do tego pilność sprawy i nie do końca osobisty jej charakter.

Otóż zostałem wezwany przez CBA do złożenia zeznań, jako świadek. I w tym momencie uświadomiłem sobie, że stawia mnie to w wielce dwuznacznej sytuacji. Jak bowiem mam się zachować wobec podległej Panu służby? Panu, którego poseł na Sejm RP, przywódca największej partii opozycyjnej, określa jako pozbawianego legitymacji do sprawowania władzy, zdradziecko postępującego wobec Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, premiera rosyjsko-niemieckiego kondominium.

Jeśli zarzuty Jarosława Kaczyńskiego, bo o nie tu chodzi, są prawdą, to powinienem, jako Polak i patriota, tak jak dawni opozycjoniści, odmówić składania zeznań i jakiejkolwiek współpracy z organem niesuwerennej władzy.

Brak reakcji z Pana strony na te sformułowania świadczyć może, że zgadza się Pan z ich treścią.

Jeśli zaś mój wniosek jest niewłaściwy, to proszę o poinformowanie mnie, jakie kroki prawne poczynił Pan, lub zamierza poczynić, wobec osoby, której publiczne wypowiedzi podważają przekonanie o suwerenności obecnych władz państwa. Osoby, która, ze względu na pełnione funkcje publiczne, jest przez znaczną część Polaków uznawana za autorytet.

Nie chciałbym bowiem, po ewentualnym przejęciu władzy przez ugrupowanie, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński, w kolejnej lustracji zasłużyć na miano kolaboranta sługusów obcych państw.

Do CBA mam się zgłosić w najbliższych dniach. Od Pańskiej odpowiedzi zależy jak się zachowam.

Jestem przekonany, że nie ja jeden jestem w podobnej sytuacji, dlatego proszę o odpowiedź publiczną.

Z poważaniem

pankratek

P.S.

W pierwszym odruchu podpisałem ten tekst imieniem i nazwiskiem, ale po chwili refleksji zmieniłem zamiar. Zwyczajnie przestraszyłem się. Przestraszyłem się tego, że gdy się ujawnię, jakiś "prawdziwy patriota” rozbije namiot w moim przedpokoju, a jak będę go chciał usunąć to zdzieli mnie krzyżem po krzyżu. A ja nie jestem bohaterem i nie zamierzam bezsensownie nadstawiać karku. Mój lęk dowodzi, że w państwie, którym Pan rządzi, narastający fanatyzm spotyka się z bezradną tolerancją ze strony władz.

(tekst opublikowany na blogu Autora: kratek.salon24.pl)



W pełni identyfikuję się z listem anonimowego autora i podpisuję się pod nim imieniem i nazwiskiem.
Nie obawiam się inwazji prawdziwych patriotów, bo mego przedpokoju wiernie strzeże, kupiony na Śląsku, owczarek niemiecki.

Zbigniew Wilkoński

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:) A mnie nawet święcona woda nie pomoże, więc będę zacierać ślady miotłą !

Komentarz został ukrytyrozwiń
jam prowincjusz
  • jam prowincjusz
  • 21.04.2011 20:57

Panie Premierze, Panie Kratku, FAKT, że ŻADNA z gazet nie odważyła się opublikować tegoż LISTU świadczy o tym, że ... maMY PrOblem ! Także z tzw. ,,medialnością,, nie tylko mentalnością PRAWDZIWEGO POlaka ...
Obaw o siebie - w przeciwieństwie do autora listu - nie mam, bo mam kota [niespalonego] z pazurami i żadnego ALIka ani ALIbaby ani innego ABW się nie boi ! Mnie też obroni ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.