Facebook Google+ Twitter

O zwierzętach i celebrytach

Kryminalno bestialskie wyczyny niektórych naszych rodaków w stosunku do zwierząt, możemy poznać z lektury prasy codziennej. Temat regularnie wraca również na nasz portal.

Kto chce wiedzieć więcej na temat okrucieństwa w stosunku do zwierząt, zawsze może wpisać w Gogle byle jak skonstruowane hasło typu "bestialstwo", "katowanie zwierząt", czy co tam komu fantazja podpowie. Dostaniemy wielostronicowy, przerażający, idący w setki doniesień wynik.

Aby nie epatować okrucieństwem, bo i tak, widząc mimo woli same tytuły, każdy normalny człowiek dostaje gęsiej skórki, podaję jeden z przykładów, i kto zechce, przeczyta doniesienie w całości.

Zdarzyło się jednak ostatnio w naszym pięknym kraju coś całkiem nowego. Niezwykłej parze starszych już ludzi, wędrowców, żyjących jak przysłowiowe ptaki boże zabito
osiołka, należącego do wędrownej rodziny.

Tu zacytuję, aby tym razem - bez zbędnego szukania, każdy wiedział dokładnie o co chodzi:
„Norweska para Marianne i Werner Lovlie podróżuje po świecie od 28 lat. Wędrują pieszo, a ich cały dobytek dźwigają na swoich plecach osły. Podróżnicy niedawno zawitali do Polski i spotkała ich tu okrutna niespodzianka. Podczas noclegu, ktoś zastrzelił jednego z ich osłów. Norwegowie są zrozpaczeni, a policja szuka winnego.”

Ludzie ci otrzymali na szczęście pomoc i należy mieć nadzieję, że trauma psychiczna związana z tak bezsensownym i okrutnym wydarzeniem, zostanie złagodzona życzliwością i pomocą ludzi normalnych. Piszę normalnych, bo okrucieństwa, aczkolwiek tak powszechne, do normalności nie zaliczam. Skoro doszłam już do pojęcia „normalność” - przejdę do jej przeciwieństwa, czyli idiotyzmu, debilizmu czy kretyństwa - do wyboru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Oglądałem materiał w TV. Wydaje mi się że winnego znajdą szybko mając kulę. Jeśli będzie im zależeć. Materiał filmowy powinien być emitowany co rusz w "telewizorni".
Szok.

Wstyd mi bardzo wobec tych wędrowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.12.2009 23:19

Każdy sposób na rozgłos jest dobry według reklamy współczesnej, a że przy okazji krzywdzi się zwierzęta, czy ludzi oraz obraża uczucia innych, to już nie jest brane pod uwagę, to zbędny balast... Empatia, wrażliwość,współczucie nie mają racji bytu w naszym świecie i to jest tragiczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sadyzm i okrucieństwo, a potem krzyżem w kościele. Nie będę niczego dodawać bo scyzoryk mi się otwiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.12.2009 20:28

Potworność! Lecz w dzisiejszych czasach - zbyt często się zdarza - że ludzie ludiom gotują znacznie gorszy los. 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko na pokaz, wszystko na sprzedaz.Celebryci paraduja z pieskami na rekach, by zaraz po wyjsciu z blasku fleszy oddac je opiekunce, ktora sie na codzien nimi zajmuje...A jak się zwierzątko znudzi to fora ze dwora !
Miłość do zwierzat to często puste wielkie hasło. Wolałbym, żeby zamiast niego używać "szacunek dla zwierząt".
Niestety, wciąż za dużo u nas bezmyślności i traktowania zwierząt jako przedmiot, zarówno tych hodowlanych, jak i domowych.
Do tego zdziczenie części obywateli, którzy potrafia z zimną krwią zabić zwierzę, ot tak dla zabawy.
Mysliwych tez nie lubię, bo pomimo nadętych filozofii, którymi się otaczają (by uzasadnić swe istnienie) pozostaja dla mnie zabójcami.
A temat osiołka...cóż powiedzieć.Wielki wstyd, a przede wszystkim żal.W sprawiedliwośc nie wierze, bo i tak-jezeli zlapia sprawce, to go uniewinnia, bo "znikoma szkodliwosc czynu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, Pani Jadwigo, że tak to Pani odebrała. "Szok" w przypadku historii z cyrkowym tygrysem polegał na tym, że przez głupotę innych ludzi zginął człowiek, który tego tygrysa z racji wykonywanego zawodu chciał ratować. Pozdrawiam! Ps. A zabitego osiołka, oraz jego właścicieli jest mi po prostu bardzo szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Pani Ewo - jestem przekonana, że krzyż na Pani tkaninie ma głębokie uzasadnienie w zamysle artystycznym, a nie w chęci zaszokowania odbiorcy metodą "czym by tu jeszcze zaszokować"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem, w przypadku tej modelki i rekwizytu w postaci krzyża, oraz gromadki psiaków - obydwa te elementy (czyli krzyż i psiaki) akurat mają się nijak do idei przewodniej, o której ani Jadzia pisze. Zarówno krzyż jak i zwierzęta, oraz temat z nimi związany, zostały faktycznie w idiotyczny sposób wykorzystane do zaprezentowania modelki z anielskimi skrzydłami. Przyznam, Pani Jadziu, że się nie na żarty przestraszyłam czytając Pani artykuł, ponieważ sama w jednej z moich tkanin ("Tygrys bengalski") umieściłam znak krzyża, ale w zupełnie innym kontekście. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.