Facebook Google+ Twitter

O życiu i ideałach Konfucjusza

"Konfucjusz" Clementsa Jonathana, to opowieść biograficzna o życiu twórcy jednego z ważniejszych systemów filozoficzno-religijnych starożytnych Chin.

 / Fot. Magdalena WróbelKonfucjusz postulował kult tradycji, poszanowanie przodków i rytuałów religijnych, szacunek dla przełożonych, rodziny i państwa.

Książka Clementsa to nie tylko opowieść o myślicielu, ale także wizja współczesnego mu świata, pełnego intryg i skomplikowanych relacji. To świat, w którym trzeba wykazać się niezwykła roztropnością i wyczuciem, by nie zginąć w trakcie walki o stanowiska.

W biografii autor stara się pokazać otoczenie, czasy, w których powstawała myśli konfucjanizmu, dzięki czemu o wiele łatwiej zrozumieć nam, ludziom z zupełnie innej rzeczywistości, dlaczego jego myśli były tak nowatorskie i tak wpływowe.

Dzięki książce w ciekawy i prosty sposób zdobywamy wiedzę o historii Chin.

Niewątpliwą zaleta pozycji są przytoczone w niej anegdoty, także rysunki. Jak czytamy w stopce redakcyjnej są to rysunki nieznanego twórcy. Opublikowane zostały także w komiksie wydanym współcześnie w rodzinnym mieście Konfucjusza - Qufu.

Książkę polecam wszystkim którzy lubią czytać biografie pisane jak opowiadania, a dodatkowo jeszcze fascynują się innymi, dawnymi kulturami. Książka też może przydać się tym, którzy w prosty sposób chcą przybliżyć sobie historię i filozofię Wschodu.

Konfucjusz
Jonathan Clements
wyd. Polski Instytut Wydawniczy Erica
Oprawa: twarda
Stron: 106
Wymiary: 140x215

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Treściwie i zachecająco:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.