Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8241 miejsce

O życiu w areszcie

Życie w izolacji wywołuje często w człowieku nie tylko stany depresyjne, ale także refleksje. Tęsknota za wolnością jest bardzo silna. Większość osób osadzonych tęskni za swoimi rodzinami, codziennym dniem na wolności.

W więzieniu każdemu czegoś brak. Jedni wspominają smak potraw, które jedli na wolności, inni jazdę samochodem... Mnie najbardziej brakuje szumu morza, komputera, smaku piwa - po prostu swobodnego życia.
 / Fot. PAP/Maciej Czajkowski
Wielu też zastanawia się, co w życiu zrobiło źle, gdzie popełnili błędy. Złodzieje obmyślają doskonałe plany kradzieży, inni knują, jakby tu nie dać się złapać następnym razem, wielu wywleka swoje żale i żyje dniem zemsty.

Demoralizacja osób żyjących za kratą zwiększa się z każdym dniem osadzenia. System więzienny odrabia swoją lekcję przez pozbawienie ludzi wolności, pilnując by kara została wykonana. Niewielu osadzonych pracuje nad sobą - żyją biernie z dnia na dzień.

Czasem po usłyszeniu wyroku starają się zmienić na lepsze. Niektórzy podejmują naukę nadrabiając luki w wykształceniu, co i ja chcę uczynić. Programy resocjalizacyjne pomagają zabić nudę, która bardzo tu doskwiera.

Wegetując w więzieniu ludzie żyją nadzieją na uchylenie kary, na wyrwanie się z mamra. Smutek, monotonia i nuda dają się we znaki, pozostawiając trwały ślad w psychice każdego, kto trafia za kraty.

Areszt jest specyficznym miejscem osadzenia, bardzo różni się od zakładu karnego. Areszt to miejsce, gdzie człowiek przebywa w czasie śledztwa. Tu, decyzją sądu, wolność może nadejść z dnia na dzień, dzięki czemu los człowieka odwraca się diametralnie. Dzień uchylenia aresztu jest swoistym świętem!


–––––––
Salvatore oczywiście sam nie zamieścił tego artykułu w serwisie. Przesłał go nam w liście z prośbą, abyśmy go przepisali i opublikowali. Salvatore przebywa w krakowskim areszcie, gdzie oczekuje na pierwszą rozprawę.


Czytaj także:
List Salvatore z więzienia
Policja o czynie Salvatore: musiał być zdesperowany
Salvatore mówił, że został sprowokowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Salvatore co z twoją oferta pracy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Areszt Śledczy w Krakowie solidarny z Maćkiem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym to nazwał strach przed karą a nie żal za grzechy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal za grzechy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za chęć podzielenia się z czytelnikami swoją historią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.