Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8445 miejsce

Obalamy mity o kleszczach

  • A. R
  • Data dodania: 2016-06-11 19:53

Groźni bywalcy lasów i łąk, krwiopijcy, a przede wszystkim nosiciele poważnych chorób - mowa oczywiście o kleszczach. Przyjrzyjmy się informacjom, jakie mamy o tych niewielkich pajęczakach i sprawdźmy, które z nich są prawdą, a które mitem.

Kleszcz pospolity, nimfa / Fot. A.R1. Kleszcze stronią od jasnych ubrań - MIT - kolor bluzki czy spodni żywiciela nie stanowi dla nich różnicy.

2. Preparaty skutecznie chronią przed atakiem czarnych pasożytów - MIT - wyspecjalizowane środki działają jedynie chwilowo i nie są stuprocentową gwarancją obrony przed wkłuciem.

3. Do wyciągnięcia kleszcza potrzebujemy specjalnego przyrządu - MIT - aby usunąć żerującego stawonoga, wystarczy użyć pęsety kosmetycznej.

4. Tuż po ukąszeniu ciało żywiciela atakują chorobotwórcze mikroorganizmy - MIT - osobniki wykazują aktywność dopiero po upływie kilkudziesięciu godzin.

5. W chwili, gdy w miejscu żerowania nie pojawił się rumień, nie należy spodziewać się negatywnych skutków dla naszego zdrowia - MIT - zaczerwienienie towarzyszy niespełna połowie przypadków.

Obecnie kleszcze w starciu z człowiekiem wygrywają 1:0. Być może kiedyś się to zmieni. Póki co, musimy jednak pogodzić się z ich przewagą i zachować szczególną ostrożność w chwili potencjalnej możliwości ataku z ich strony.

A.R

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: lato Kleszcze


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

właśnie jestem po drugiej fazie szczepienia. Polecam. Plaga jest. Skaczą na głowę i nogi na przystanku autobusowym. Takie łotry. Przyniosłam jednego do domu na ubraniu, wlazł mi na stopę dopiero później, w nocy. Rzeczywiście kleszcz przekazuje choróbska dopiero po ok. 9- 10 co najmniej godzinach żerowania ofiary. oczywiście wyjątki się zdarzają.
Szczepienie nie chroni od wszystkich chorób, od jednej ale inne osłabia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.