Facebook Google+ Twitter

Obama: Ameryka nie ma lepszego partnera od Europy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-24 22:37

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Barack Obama wezwał Amerykanów i Europejczyków do nasilenia wspólnych działań w pokonywaniu konfliktów na świecie. Zaliczył do nich walkę ze światowym terroryzmem, przywracanie stabilności w Afganistanie i Iraku oraz działania na rzecz ochrony klimatu.

Senator Obama podkreślił, że Europa jest w realizacji tych celów najlepszym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. „Ameryka nie ma lepszego partnera od Europy" - mówił kandydat Demokratów. W swoim przemówieniu podkreślił, że Stany Zjednoczone nie są w stanie same doprowadzić do stabilizacji w Afganistanie. Dodał, że Europa i USA wspólnie muszą przekonać Iran, by wyzbył się swoich ambicji nuklearnych. Powiedział również, że świat powinien dążyć do wyrzeczenia się broni jądrowej.

Ogromne brawa senator Obama zebrał, gdy zapowiedział, że będzie dążył do zakończenia wojny w Iraku. Wezwał Europejczyków do współpracy w odbudowie tego kraju mimo, jak zaznaczył, różnic z przeszłości.
Przemawiając pod Kolumną Zwycięstwa w centrum Berlina, Obama uznał stolicę Niemiec za symbol walki o wolność. „Tu zjednoczył się cały kontynent, a historia nauczyła nas, że dla zjednoczonego świata nie ma wyzwania ponad siły" - powiedział amerykański polityk.

Jego przemówienie - jedyne podczas podróży po Europie - zgromadziło 200 tysięcy osób, które często przerywały Obamie, skandując jego nazwisko i slogan z kampanii wyborczej „Yes, we can".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Obama uznał stolicę Niemiec za symbol walki o wolność. „Tu zjednoczył się cały kontynent, a historia nauczyła nas, że dla zjednoczonego świata nie ma wyzwania ponad siły""

Bardzo dziwna wypowiedz. Berlin symbolem walki o wolność??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obama, tak jak poprzednicy mówi to co chcą usłyszeć inni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.