Facebook Google+ Twitter

Obama chce być partnerem dla Afryki

"Świat potrzebuje Waszego talentu i kreatywności" - zwracał się we wtorkowe popołudnie Barack Obama do młodych przywódców afrykańskich zebranych w Sali Wschodniej w Białym Domu.

Pytania od młodych Afrykańczyków / Fot. Chuck KennedyPrezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama spotkał się z młodymi Spotkanie w Białym Domu / Fot. Lawrence Jacksonprzedstawicielami krajów afrykańskich, aby porozmawiać o ich roli i znaczeniu w świecie. W Białym Domu pojawili się reprezentanci blisko 50 narodów Afryki.

- XXI wiek będzie kształtowany nie tylko przez Rzym, czy Moskwę albo Waszyngton, ale także przez to, co dzieje się w Afryce - powiedział Obama. - Wasz dobrobyt może poszerzyć dobrobyt Ameryki. Wasza ochrona zdrowia i bezpieczeństwo mogą przyczynić się do polepszenia światowej ochrony zdrowia i bezpieczeństwa - dodał.

Prezydent przypomniał także, że w tym roku 17 narodów Afryki Subsaharyjskiej obchodzi 50. rocznicę uzyskania niepodległości: - Rok 1960 był wyjątkowy pod wieloma względami. Ludy Afryki wychodziły uradowane na ulice, podnosząc własne flagi, a w USA kandydat na prezydenta stworzył ideę, która przybrała później formę Korpusu Pokoju - jednego z potężniejszych partnerstw światowych obejmujących także Afrykę. Był nim John F. Kennedy.

Goście Obamy mieli okazję zadać mu pytania i dowiedzieć się na jaką pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych mogą liczyć. - USA chcą być waszym partnerem - powiedział. - Trzymamy kciuki za wasz sukces i chcemy z wami współpracować, aby ten sukces osiągnąć. W ostateczności jednak wszystko jest w waszych rękach. Stoimy po waszej stronie, ale nie możemy zrobić niczego za was - dodał Obama.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na oficjalnej stronie Białego Domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.