Facebook Google+ Twitter

Obama: Clinton nie planuje mojego zabójstwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-24 08:05

Senator Hillary Clinton popełniła poważną gafę. Tłumacząc dlaczego nie wycofuje się z pojedynku z Barackiem Obamą o nominację prezydencką, przywołała zamach na Roberta Kennedy'ego podczas prawyboprów w 1968 roku.

Hillary Clinton została zapytana dlaczego kontynuuje kampanię wyborczą skoro ma znikome szanse na zwycięstwo. - Mój mąż zapewnił sobie nominację w 1992 roku dopiero w połowie czerwca. Wszyscy pamiętamy, że Bobby Kennedy został zamordowany w czerwcu w Kalifornii - powiedziała kandydatka.

Słowa Hillary Clinton zszokowały zwolenników Baracka Obamy. Wielu z nich obawia się bowiem o bezpieczeństwo czarnoskórego senatora. Niektórzy starsi Murzyni wprost mówią, że może on zostać zastrzelony. Szef sztabu Baracka Obamy wyraził przekonanie, że wypowiedź Clinton była zwykłą gafą. - Nie sądzie by liczyła na to, że wydarzy się jakaś tragedia lub katastrofa. Nie chcę jej tego przypisywać. Część komentatorów uznała wypowiedź Clinton za niefortunną, inni za skandaliczną.

Sama Hillary Clinton wyraziła ubolewanie z powodu swoich słów. Wyjaśniła, że w związku z ujawnioną niedawno chorobą senatora Edwarda Kennedy'ego dużo myśli o rodzinie Kennedych i tylko dlatego wspomniała o politycznym zabójstwie sprzed 40 lat. Amerykańscy dziennikarze przypomnieli jednak, że o zamachu na Roberta Kennedyego Clinton bez, żadnego oczywistego powodu, mówiła już w marcu.

Marek Wałkuski - Waszyngton/Siekaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.