Facebook Google+ Twitter

Obama czy Clinton? Kto zwycięży w Pensylwanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 17:20

W Stanach Zjednoczonych trwają kolejne prawybory prezydenckie. Tym razem odbywają się w stanie Pensylwania. Według ostatnich sondaży, powinna w nich zwyciężyć Hillary Clinton.

Wizytówką Pensylwanii jest szóste co do wielkości miasto USA - Filadelfia. Jego liberalni, dobrze wykształceni mieszkańcy oraz czarny elektorat z pewnością poprą Baracka Obamę. Pensylwania to jednak również rolnicza prowincja i przemysłowy Pitsburgh. Mieszkający tam robotnicy, ludzie starsi i słabiej wykształceni nieufnie podchodzą do młodego, czarnoskórego senatora z Illinois i właśnie dzięki tym grupom wyborców Hillary Clinton prawdopodobnie wygra dzisiejsze prawybory.

Na zwycięstwo byłej Pierwszej Damy wskazują niemal wszystkie sondaże. Hillary Clinton potrzebuje jednak zdecydowanego, przynajmniej kilkunastoprocentowego, zwycięstwa w Pensylwanii. Tylko w ten sposób może ona zmniejszyć dystans jaki dzieli ją do Obamy. Po dotychczasowych 40 pojedynkach czarnoskóry senator ma bowiem przewagę 800 tysięcy głosów i ponad 150 delegatów na konwencję. Była Pierwsza Dama ma coraz mniej czasu by odrobić tę stratę. Poza Pensylwanią prawybory w Partii Demokratycznej odbędą się już tylko w 9 stanach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: USA Obama Clinton


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.