Facebook Google+ Twitter

Obama do papieża Franciszka: "W ciągu 20 lat wyeliminujemy ubóstwo"

26 marca w Pałacu Apostolskim, papież przyjął na audiencji prezydenta USA. "Papież nie ogranicza się do głoszenia Ewangelii, on nią żyje"- powiedział Barack Obama po spotkaniu.

Barack Obama spotkał się z papieżem Franciszkiem / Fot. Executive Office of the PresidentJa podaje Rzeczpospolita, papież Franciszek przywitał prezydenta Stanów Zjednoczonych po angielsku. Obama podziękował mu za te słowa. Było to ich pierwsze spotkanie. Papież przyjął gościa w Pałacu Apostolskim, natomiast prywatna rozmowa odbyła się w papieskiej bibliotece.

Jednym z tematów podjętych podczas spotkania była walka z ubóstwem. Ojciec Franciszek znany jest z tego, że troszczy się o los biednych. Barack Obama twierdzi, że papież zainspirował go do podjęcia działań, które zminimalizują nierówności społeczne.
Oznajmił, że pod wpływem słów Franciszka obiecał, że Stany Zjednoczone będą współpracować ze swoimi światowymi partnerami. Efektem ma być wyeliminowanie skrajnego ubóstwa w ciągu najbliższych 20 lat.

Barack Obama wyznał, że papież wywarł na nim ogromne wrażenie. Jest on człowiekiem niezwykle miłosiernym, który żyje Ewangelią. Według prezydenta USA ludzie na całym świecie powinni brać przykład z Franciszka jak żyć w pokorze, mając na uwadze dobro bliźniego - czytamy na stronie Newsweeka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Hadrian Komiński

/...jak przeczytałem słowa ""W ciągu 20 lat wyeliminujemy (...)" to padł na mnie blady strach przywodzący na myśl najgorszy czerwony terror a'la maoistowski Wielki Skok czy stalinowskie pięciolatki./

Blady strach powinien być jeszcze bledszy, gdy doczytamy, że to z "inspiracji" i "pod wpływem" Franciszka ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzięliście poranne lekarstwa??? Jest tu napisane o SKRAJNYM ubóstwie - USA nie takie biedne, to sobie poradzi.
Serio - ogarnijcie się i czytajcie ze zrozumieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oż kurka wodna... jak przeczytałem słowa ""W ciągu 20 lat wyeliminujemy (...)" to padł na mnie blady strach przywodzący na myśl najgorszy czerwony terror a'la maoistowski Wielki Skok czy stalinowskie pięciolatki.

Uff, dobrze, że chodzi o wolne, kapitalistyczne Stany Zjednoczone... Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawnom się tak nie uśmiał. Great Society reader... Plan Wielkiego Społeczeństwa Lindona Barnaby Johnsona znowu żyje... Razem z urwaniem się z choinki Jana XXIII i Pawła VI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.