Facebook Google+ Twitter

Obama docenił naukowców walczących z globalnym ociepleniem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-21 22:02

Naukowcy zasłużeni w walce ze globalnym ociepleniem znajdą się w gabinecie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Barack Obama przedstawił ostatnie nominacje swoich przyszłych współpracowników w Białym Domu.

Najważniejszym doradcą prezydenta w sprawach naukowych będzie fizyk z uniwersytetu Harvarda, John Holdren. Biolog Jane Lubchenco stanie na czele zespołu zajmującego się badaniami oceanów i klimatu. Oboje znani są w Stanach Zjednoczonych jako zwolennicy zdecydowanych działań w celu złagodzenia skutków globalnego ocieplenia.

Podobnie zresztą jak sam Barack Obama, który w przekazie internetowym mówił: - Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nauka wydaje się kluczem do przetrwania. Zarówno dla naszej planety jak i nas samych jako narodu, oraz naszego dobrobytu i bezpieczeństwa. Nadszedł czas, byśmy znowu naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia.

Zdaniem obserwatorów, słowa Obamy to odwrót od stanowiska George' Busha, który odrzucał rady naukowców dotyczące globalnego ocieplenia. Odmówił też podpisania protokołu z Kioto. Prezydent elekt zaznacza teraz, że nauka nie może być zakładnikiem ani poglądów politycznych ani żadnej ideologii. Może to oznaczać, że Stany Zjednoczone staną się światowym liderem w walce ze zmianami klimatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.