Facebook Google+ Twitter

Obama i 400 tys. dolarów na dobroczynność

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 07:08

Zgodnie z obietnicą Barack Obama przekazał milion 400 tysięcy dolarów z Pokojowej Nagrody Nobla na cele charytatywne. Prezydent USA przeznaczył te pieniądze na wsparcie rodzin amerykańskich żołnierzy, stypendia dla studentów oraz pomoc Haiti.

750 tysięcy dolarów, czyli ponad połowę otrzymanej nagrody, Barack Obama przeznaczył dla sześciu organizacji fundujących stypendia dla uczniów, których nie stać na naukę w amerykańskich uniwersytetach. 250 tysięcy dolarów prezydent USA przekazał fundacji Fisher House, która pomaga rodzinom żołnierzy amerykańskich rannych w Iraku i Afganistanie. 200 tysięcy dolarów otrzyma Fundusz Busha-Clintona, który zbiera pieniądze na odbudowę zniszczonego przez trzęsienie Ziemi Haiti. Po 100 tysięcy dolarów Obama przeznaczył dla fundacji wspierającej programy zdrowotne w Afryce oraz Instytutu promującego edukację dziewczynek w Afganistanie i Pakistanie.

Przyznanie Barackowi Obamie Pokojowej Nagrody Nobla wywołało kontrowersje zarówno na świecie jak w USA. Sam Obama przyznał, że jest zaskoczony wyróżnieniem. Oświadczył również, że ma poczucie, iż nie zasługuje by być w gronie znakomitych laureatów pokojowego Nobla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.