Facebook Google+ Twitter

Obama i Clinton przesłali życzenia Polakom z okazji 3 maja

Z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oraz sekretarz stanu Hillary Clinton złożyli życzenia wszystkim Polakom.

Hillary Clinton i Barack Obama. / Fot. Pete Souza/public domain/Wikimedia Commons"W imieniu narodu amerykańskiego, posyłam najlepsze życzenia wszystkim, którzy świętują Dzień Polskiej Konstytucji - tutaj w Ameryce, w Polsce i na całym świecie" - czytamy w oświadczeniu Baracka Obamy opublikowanym na stronie internetowej Białego Domu.

Prezydent Obama zaznaczył, że "od przyjęcia konstytucji w 1791 roku, Polacy doświadczyli wielu tragedii i wyzwań, ale ich wytrwałość stanowiła nadzieję i inspirację dla ludzi na całym świecie".

Obama wyraził też przekonanie, że Polska stanowi wzór do naśladowania dla - jak to określił - "raczkujących ruchów demokratycznych". Amerykański prezydent przypomniał również znaczenie amerykańskiej Polonii oraz współpracy naszych krajów w ramach NATO.

"Tutaj w Stanach Zjednoczonych - napisał Obama - polscy Amerykanie są ważną częścią naszego narodowego charakteru. Jako silni partnerzy natowscy, Stany Zjednoczone i Polska pracują wspólnie na rzecz stabilności, bezpieczeństwa i możliwości ekonomicznych w Europie, Afganistanie i na całym świecie".

Osobne oświadczenie w sprawie polskiego święta narodowego, wystosowała także sekretarz stanu USA Hillary Clinton. "Ta konstytucja, która zapewniła przełomowe wolności narodowi polskiemu, jest świadectwem bogatej historii i działalności na rzecz większej wolności i dobrobytu" - czytamy w oświadczeniu na stronie State.gov.Hillary Clinton / Fot. Michael Gross/Departament Stanu/public domain

Hillary Clinton wyraziła także dumę z faktu, że Polska jest jednym z "najbliższych przyjaciół i sojuszników" Stanów Zjednoczonych.

"Gdy będziecie obchodzić swoje Święto Narodowe, musicie wiedzieć, że Stany Zjednoczone są z wami" - napisała na zakończenie Clinton.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Adrian
  • Adrian
  • 07.05.2011 18:21

Narzekacie ale to oni nam pomagali w 2 wojnie swiatowej zabijają po to by nie było terroryzmy w innych krajach pamietajcie AMERYKA TO POTĘGA I NIE BIERCIE POD UWAGE CO ROBIĄ WAŻNE ŻE PAMIETAJĄ O NAS NIE TO CO INNE KRAJE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Puste życzenia od terrorystów i morderców dzieci na pewno nam się przydadzą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 04.05.2011 10:05

Za życzenia dziekuję ale przyjaciół to ja sam sobie wybieram.W ich grono z pewnościa nie zaliczam kraju,który uprawia "państwowy terroryzm".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jancio
  • Jancio
  • 04.05.2011 00:19

cholera zapomniałem o Afganie i Iraku... ale to terroryści, nie kobiety i dzieci

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jancio
  • Jancio
  • 04.05.2011 00:17

dzięki, my o swojej pamiętamy i nie mordujemy kogo popadnie po całym świecie bez sądu

Komentarz został ukrytyrozwiń
4749
  • 4749
  • 03.05.2011 22:40

Dziękujemy! Sypnijcie jeszcze dolcami, jak to robicie w Izraelu, to i my będziemy dumni z naszego sojuszu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.