Facebook Google+ Twitter

Obama i Sarkozy rozmawiali telefonicznie o kryzysie gospodarczym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 13:23

Prezydent Stanów Zjednoczonych rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji - poinformował Pałac Elizejski. Obaj przywódcy uznali za priorytet walkę z kryzysem gospodarczym. Wezwali do współpracy w perspektywie spotkania na szczycie Grupy G20 w Londynie.

Barack Obama zapowiedział, że specjalny wysłannik Białego Domu na Bliski Wschód zatrzyma się w Paryżu, by poinformować francuskich partnerów o stanowisku Waszyngtonu wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Nicolas Sarkozy z zadowoleniem przyjął plany Baracka Obamy wobec Afganistanu. Amerykański prezydent zadeklarował chęć wypracowania z sojusznikami nowej strategii politycznej, gospodarczej i wojskowej dla tego kraju.

Nicolas Sarkozy pochwalił decyzję o zamknięciu więzienia w Guantanamo i zapewnił, że Francja i Unia Europejska mogą udzielić pomocy amerykańskim partnerom. Francuska prasa lewicowa komentuje, że Barack Obama potrzebował, aż sześciu dni, by zatelefonować do Sarkozy'ego.

Zdaniem komentatorów, prezydent Stanów Zjednoczonych spycha Nicolasa Sarkozy'ego na drugi plan na arenie międzynarodowej, wbrew jego ambicjom.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.