Facebook Google+ Twitter

Obama muzułmaninem?

Barack Obama jest wyznawcą islamu - tak uważa prawie 20 proc. Amerykanów według sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center dla "The Washington Post".

Barack Obama - wikipedia.org / Fot. Petty Officer 1st Class Chad J. McNeeley, USNReligia wyznawana przez prezydenta Obamę, podobnie jak miejsce jego urodzenia, były przedmiotem dyskusji w mediach i na forach internetowych jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Odkąd objął urząd, plotki i wątpliwości nasiliły się. Wtedy prezydent kojarzony był z chrześcijaństwem przez prawie połowę Amerykanów. Obenie ten wynik spadł do 34 proc.

Respondenci udzielili swoich odpowiedzi przed komentarzem Obamy do zapowiadanej budowy Islamskiego Centrum Kultury w okolicach Ground Zero w Nowym Yorku.

Ponad 1/3 konserwatywnych przedstawicieli partii republikańskiej kojarzy prezydenta z islamem, wśród niezależnych respondentów - 18 proc.

60 proc. pytanych mówi, że informacje, jakoby Obama był muzułmaninem pochodzą z mediów.

Obama traci poparcie naroduWyniki sondażu mogą łączyć się ze stale malejącym poparciem i zaufaniem do prezydenta. 41 proc. pytanych wyraża dezaprobatę w stosunku do Obamy. Jest to o 15 proc. więcej niż w marcu 2009 roku.

W tym samym badaniu 25 proc. respondentów uważa, że muzułmanie w Stanach Zjednoczonych nie są patriotami. Z drugiej strony, 55 proc. nie miałoby nic przeciwko, gdyby meczet stanął w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Reakcja Białego DomuBiały Dom wyraził zaniepokojenie w związku z wynikami sondażu. Doradcy Obamy zarzucają oponentom prezydenta prowadzenie "kampanii dezinformacyjnych".

Demokraci zapowiadają, że będą się starać zminimalizować entuzjazm prezydenta w stosunku do centrum islamu w Nowym Yorku. Większość mieszkańców miasta uważa, że budowa centrum, a w nim meczetu, będzie zniewagą dla ofiar zamachu z 11 września 2001, a nie wyrazem religijnej tolerancji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.