Facebook Google+ Twitter

Obama, najlepiej strzeżony człowiek świata. Zobacz, jak dba się o bezpieczeństwo prezydenta USA

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-05-27 09:38

Zagraniczna podróż prezydenta Stanów Zjednoczonych to gigantyczna operacja logistyczna, w której w drogę ruszają niemal cały Biały Dom oraz setki ochroniarzy z najnowocześniejszym sprzętem.

Latający Biały Dom / Fot. Polska the TimesWyprawa prezydenta Stanów Zjednoczonych za granicę to przedsięwzięcie, które można porównać tylko do wyprawy wojennej wodza wielkiej armii. Niezależnie od okoliczności i przebiegu wizyty nie może być najmniejszej wątpliwości, że w każdym momencie podróży głowa amerykańskiego supermocarstwa jest bezpieczna, jakby przebywała w Białym Domu.

Gdy Barack Obama z żoną Michelle odwiedzał irlandzką wioskę Moneygall, skąd pochodzili jego przodkowie, gdy spotykał się w Londynie z brytyjską królową czy we Francji z przywódcami państw grupy G8, kiedy wreszcie przybywa do Warszawy, nad jego bezpieczeństwem oraz pomyślnym przebiegiem spotkań czuwa blisko 2 tys. ludzi. Do ich dyspozycji pozostają dziesiątki samochodów i samolotów oraz najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki temu przywódca największego światowego mocarstwa może być pewny, że niezależnie od tego, co dzieje się wokół, włos z głowy mu nie spadnie.

Sprawdzają nawet powietrze

Podobnie jak wyprawa wojenna, tak samo i zabezpieczenie wizyty zagranicznej prezydenta USA zaczyna się na długo przed terminem. Zaczyna się na kilka tygodni przed wizytą. Tak zwana grupa wyprzedzająca kontaktuje się z przedstawicielami służb odwiedzanych krajów i wybiera miejsca na miejscowe sztaby operacyjne na czas wizyty oraz wybiera trasy przejazdu kolumny prezydenckiej i identyfikuje miejsca potencjalnie niebezpieczne wzdłuż tej trasy.

Inna grupa tuż przed przybyciem prezydenta przeczesuje budynki i miejsca, w których przebywać będzie prezydent, sprawdzając ich zabezpieczenie przed możliwymi atakami zamachowców. Hotele przeszukiwane są przy pomocy psów wykrywających ładunki wybuchowe. W miejscach planowanego pobytu prezydenta instalowane są czujniki wykrywające ewentualne skażenie chemiczne, bakteriologiczne i radiologiczne.

Zobacz mapy utrudnień w serwisie NaszeMiasto.pl

Obama w Warszawie. Gdzie pojawi się prezydent USA

Zobacz zdjęcia Baracka Obamy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krzysztof.
  • Krzysztof.
  • 28.05.2011 00:18

Tak sobie pomyślałem, że sądząc po tych wszystkich "gadżetach", to musi być to jeden z najbardziej przerażających zawodów świata. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.