Facebook Google+ Twitter

Obama nominowany i poparty przez Clintonów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-28 07:28

Bill Clinton zdecydowanie opowiedział się po stronie Baracka Obamy w listopadowych wyborach prezydenckich. W ten sposób były prezydent USA położył kres spekulacjom, że nie popiera czarnoskórego senatora z Illinois, który zdobył nominację Partii Demokratycznej przez aklamację.

Do tej pory Bill Clinton nie udzielał zdecydowanego poparcia Barackowi Obamie. Media spekulowały, że może nigdy tego nie zrobić gdyż ma głęboki uraz do Obamy po prawyborach. Wczoraj nie pozostawił żadnych wątpliwości. - Hillary powiedziała nam, że zrobi wszystko co w jej mocy aby Brack Obama został wybrany na prezydenta. To jest nas dwoje - oświadczył podczas konwencji Demokratów w Denvder.

Bill Clinton zaapelował do 18 milionów wyborców, którzy w prawyborach poparli jego żonę, by 4 listopada głosowali na Obamę. - On ma niezwykłą umiejętność inspirowania ludzi. Jego program w dziedzinie ekonomii, podatków, ubezpieczeń zdrowotnych, polityki energetycznej są znacznie lepsze od tego, co proponują Republikanie - powiedział. Przypomniał, że kiedy po raz pierwszy startował w wyborach prezydenckich, też zarzucano mu brak doświadczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.