Facebook Google+ Twitter

Obama odwiedził dawne centrum niewolnictwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-11 21:36

Barack Obama w czasie wizyty w Ghanie odwiedził fort Cape Coast, który był centrum handlu niewolnikami w Afryce Zachodniej.

Amerykański prezydent podkreślił, że dla Afroamerykanów to miejsce ma specjalne znaczenie. "Z jednej strony przepełnione głębokim smutkiem, z drugiej to właśnie tu rozpoczęła się historia większości Afroamerykanów" - mówił Barack Obama.

Amerykański prezydent podkreślił niezwykły postęp jaki się dokonał, aby niewolnictwo zostało zniesione, a prawa obywatelskie były równe dla wszystkich.

Amerykańskiemu prezydentowi podczas wizycie w Ghanie towarzyszy żona Michelle i ich dwie córki. Jest to jego pierwsza podróż Baracka Obamy do Afryki jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Obamę na lotnisku w Akrze powitał prezydent Ghany John Atta Mills. Podczas ceremonii powitania amerykański prezydent powiedział, że Ghana powinna być wzorem dla innych afrykańskich państw. Jest to bowiem jedno z kilku afrykańskich państw, które może pochwalić się stabilnym systemem politycznym i dobrą sytuacją gospodarczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.