Facebook Google+ Twitter

Obama ogłasza rewolucję w nadzorze finansowym USA

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-18 17:58

Prezydent USA, Barack Obama, ogłosił w środę plan restrukturyzacji amerykańskiego nadzoru finansowego. Ma to być największa transformacja systemu od czasów Wielkiej Depresji na początku lat 30.

Zmiany proponowane przez Obamę mają zwiększyć nadzór rządowy nad wielkimi korporacjami, których bardzo ryzykowne działania wpłynęły na pogłębienie się kryzysu gospodarczego zarówno w USA jak i w innych krajach.

FED ma sprawować kontrolę nad finansami wszystkich ważnych przedsiębiorstw, a zwłaszcza banków. Banki mają strategiczne znaczenie dla systemu finansowego, gdyż poprzez wielkość i częstotliwość udzielanych kredytów i pożyczek firmom i przedsiębiorstwom przyczyniają się do zwiększenia ilości pieniądza w gospodarce, a jednocześnie spada ich płynność finansowa. Może to ponownie przyczynić się do powstania kolejnego kryzysu.

Transformacja systemu ma przeciwdziałać powtórzeniu się sytuacji z ubiegłego roku. Ma zwiększyć kontrolę płynności banków i utrzymywanych przez nie rezerw obowiązkowych. Ma też doprowadzić do zwiększenia przejrzystości na rynkach finansowych oraz lepiej przetrzymywać ewentualne bankructwa i kłopoty finansowe dużych firm i korporacji.

Więcej na stronie: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.