Facebook Google+ Twitter

Obama po raz trzeci w 2010 roku planuje wizytę w Indonezji

Prezydent USA Barack Obama kolejny raz w trakcie swojej prezydentury zaanonsował swoją wizytę w Republice Indonezji. To już trzeci wyznaczony termin w tym roku. Ciekawe czy tym razem uda mu się odwiedzić własną "podstawówkę"?

Pomnik Małego Obamy w dzielnicy Dżakarty Menteng - niedaleko szkoły do której uczęszczał. / Fot. Piotr ŚmieszekJak ludzie powiadają - pewnie mają rację - przysłowia są mądrością narodów. Jedno z podstawowych przysłów z kolei uczy, że „do trzech razy sztuka”! Pożyjemy, zobaczymy, jak ma się ta ludowa maksyma do rzeczywistości. Trzeci oto bowiem raz w tym roku, prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, zaanonsował swoje odwiedziny w Republice Indonezji - informuje wczorajszy dziennik, Jakarta Globe.

Dwie poprzednie wizyty nie odbyły się z powodów okoliczności - tak zwanych -
obiektywnych, wynikłych między innymi z implikacji największej katastrofy ekologicznej ostatniej dekady, wycieku oleju w Zatoce Meksykańskiej.
Indonezyjczycy wierzą jednak, że wizyta listopadowa okaże się szczęśliwsza i tym razem dojdzie do skutku.

Przekonanie ich jest tym mocniejsze, iż tym razem Obama osobiście zadeklarował,Obama by night / Fot. Piotr Śmieszek iż po swojej wizycie w Indiach, odwiedzi Indonezję, największy kraj muzułmański na świecie, rozsiany na tysiącach wysp Archipelagu. Wymiar wizyty jest tym większy, zważywszy na fakt, że Barack Obama to zadeklarowany orędownik pojednania pomiędzy dwiema największymi (zwaśnionymi) religiami świata. Daje on tego dowody chociażby wspieraniem kontrowersyjnej zdaniem wielu Amerykanów, idei budowy meczetu wraz z Centrum Islamskim, w okolicach Strefy Zero w Nowym Yorku.

Dla Prezydenta Obamy wizyta w Indonezji ma jak wiadomo dodatkowy, nie tylko polityczny, ale przede wszystkim osobisty i sentymentalny charakter. Wszak to w stolicy Indonezji Dżakarcie, spędził młodzieńcze lata i uczęszczał do szkoły, mały Barack, pierwszy czarnoskóry prezydent USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.