Facebook Google+ Twitter

Obama: Pocisk został wystrzelony z terenów kontrolowanych przez separatystów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział, że dowody wskazują na to, że malezyjski Boeing 777 został strącony z terytorium znajdującego się pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

 / Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDSPrezydent Stanów Zjednoczonych przypomniał, że malezyjski samolot nie był pierwszym, który został strącony w ostatnich tygodniach na wschodniej Ukrainie. Zdaniem Obamy separatyści byli wspierani przez Rosję. Mieli otrzymywać od niej także broń przeciwlotniczą.

Prezydent jeszcze raz podkreślił, że konieczne jest międzynarodowe śledztwo w tej sprawie. Oświadczył również, że w drodze na Ukrainę są specjaliści z FBI i agencji bezpieczeństwa transportu, którzy pomogą badać sprawę. "Prawda zostanie ujawniona" - powiedział.

Amerykański prezydent podkreślił, że katastrofa samolotu nie była wynikiem wypadku, ale doszło do niej ze względu na to, że Rosja udzieliła wsparcia separatystów. Według Obamy ci ostatni nie byli w stanie strącić samolotu. Potrzebowali sprzętu i szkoleń. Mieli otrzymywać je z Rosji.

Obama wezwał również do natychmiastowego zawieszenia broni i oskarżył Rosję, że "niejednokrotnie odmawiała podjęcia działań, niezbędnych do deeskalacji sytuacji na Ukrainie".

Najwięcej kontroli nad sytuacją na Ukrainie ma - zdaniem Obamy - rosyjski prezydent Władimir Putin. Jeśli Putin postanowi nie pozwolić na napływ broni i bojowników na Ukrainę, napływ ten ustanie - twierdzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Poniższe komentarze pokazują, że w dzisiejszych czasach też można gdybać... Mimo tej wielkiej elektroniki wywiadowczej, obserwacji z kosmosu, a i tak nie można dojść zwykłej prostej odpowiedzi na jasne zwięzłe pytanie: kto w końcu zestrzelił ten samolot?

Przecież ten Boeing sam się chyba nie zestrzelił? Co prawda jest jeszcze parę innych scenariuszy tego wydarzenia: kontakt z UFO, wybuch na pokładzie, zahaczenie o wysokie drzewo... i parę innych tam takich podobnych... Inaczej mówiąc, ludziom dalej można kit sprzedawać, byle tylko w dobrym opakowaniu... Wszystko kupią! Gotowi są nawet wziąć się za łby w imię najprawdziwszej prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pan Marcin Stanowiec - wnioski wbrew logice pojawiają się, gdy resentyment (w tym przypadku do jankesów i Ukraińców) wpływa na osąd sytuacji. To niesamowite, że można wierzyć w teorię ukraińskich myśliwców, gdy żadne wiarygodne źródło na świecie nie wspomina o nich inaczej niż w kontekście najbardziej absurdalnych przykładów rosyjskiej propagandy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tylko nie wiemy, czy ten pocisk nie został wystrzelony z ukraińskiego myśliwca. Atak z powietrza jest bardziej wiarygodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoż, kto zna przyszłość na sto lat do przodu jest oczywiście również wszechwiedzący i jako taki powołany do mówienia innym, co im wolno a czego nie wolno. Ciekaw jestm jak długo sam by zwlekał z wydaniem rozkazu bombardowań itd. gdyby nagle meksykańska armnua zaczęla zabijać jakichś Anglosasów w Meksyku. 24 godziny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.