Facebook Google+ Twitter

Obama: po(d)słucham, co słychać w Polsce

Do niedawna w Polsce zastanawiano się nad budową amerykańskiej tarczy antyrakietowej, a tymczasem należałoby wybudować antyamerykańską tarczę, która chroniłaby Polaków przed inwigilacją zza oceanu.

 / Fot. www.premier.gov.plW polityce nie ma miejsca na wzniosłe wartości, ale pewna doza zaufania musi być. Ameryka, aspirująca do roli wyznacznika wartości, pokazuje, że nawet z tą odrobiną zaufania ma problem. Najpierw Francuzi, następnie Niemcy, a teraz Hiszpanie. Kolejne dni przyniosą nowe rewelacje. Polska zapewne też znajdzie się na liście podsłuchiwanych sojuszników. W końcu Biały Dom musi wiedzieć, czym żyją jego sprzymierzeńcy. Zastanawiam się, czy to jeszcze demokracja, czy już jej przerost ewoluujący w kierunku dyktatury.

Jak powstrzymać tego raka, i czy w ogóle jest to możliwe. Są pewne reguły i niepisane zasady, które odróżniają demokrację od dyktatury. A skoro ich nie ma, to co z tą demokracją i wolnością? Fasadowa, telewizyjna i na papierze... Chyba nie po to tak wielu walczyło o wolność, aby tę wolność, teraz, od tak sobie, bezkarnie nam podbierano, kiedy śpimy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A kto nam broni podsłuchiwać Biały Dom lub Kreml? Wywiad był, jest i będzie najskuteczniejszą formą pozyskiwania informacji. Jeśli ktoś myśli, że nie działa on wewnątrz struktur, to jest chyba nie z tego świata. Zadaniem grup wywiadowczych jest nie tylko działanie na zewnątrz, ale i wewnątrz armii i systemów pełnienia władzy. Stanowi on jeden ze skuteczniejszych sposobów demaskowania agentów wrogich państwom oraz całym koalicjom. Ten schemat działa od stuleci a afera taka, jakby to była jakaś sensacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewątpliwie może interesować to co dzieje się w kraju, w którym w kolejnej katastrofie lotniczej ginie następnych paru generałów NATO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.