Facebook Google+ Twitter

Obama podwyższył dług publiczny. Żeby mieć spokój do wyborów

Barack Obama podpisał ustawę podwyższającą dług publiczny. Gdyby tego nie zrobił, wkrótce USA nie miałoby z czego wypłacać pensji pracownikom federalnym. Podpisanie ustawy oznacza "zamrożenie" tematu do czasu wyborów w Kongresie.

 / Fot. By Elizabeth Cromwell (http://chesh.org/barack/DSC_0010.JPG) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/Na mocy ustawy temat długu publicznego Stanów Zjednoczonych zostanie "zamrożony" do czasu wyborów w Kongresie, które odbędą się za rok, w marcu 2015 r.

Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce oznacza prostą rzecz: limit długu został podniesiony, co oznacza, że rząd USA będzie mógł dalej pożyczać pieniądze.

Podpisanie ustawy było koniecznie i wyjątkowo zgodzili się z tym Republikanie - pisze bankier.pl. Inaczej wkrótce USA nie miałoby z czego wypłacić pensji pracownikom instytucji federalnych. Musiałyby również zostać zawieszone niektóre programy socjalne. Takie działania z pewnością wywołałyby kolejny kryzys finansowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.