Facebook Google+ Twitter

Obama przedstawi skład zespołu do spraw bezpieczeństwa narodowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 08:12

Barack Obama przedstawi dziś skład swojego zespołu Do spraw bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej. Kluczowe pozycje w gabinecie nowego prezydenta zajmą Hillary Clinton, Robert Gates i generał James Jones.

O kolejnych kandydaturach na stanowisa rządowe Barack Obama poinformuje na specjalnej konferencji prasowej w Chicago. Funkcję szefa Pentagonu ma zachować obecny sekretarz obrony, Robert Gates. Obama poprosił go o pozostanie na stanowisku przynajmniej przez rok. Gates przyjął tę propozycję.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, szefową amerykańskiej dyplomacji zostanie senator Hillary Clinton, która przez wiele miesięcy walczyła z Obamą o nominacje prezydencką Partii demokratycznej. Jedno z najważniejszych stanowisk w Białym Domu obejmie były naczelny dowódca wojsk NATO w Europie, 64-letni generał James Jones. Zostanie on doradcą Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego. Jones słynie z twardości i skuteczności i jest ceniony przez Republikanów. Podczas kampanii wyborczej doradzał senatorowi Johnowi McCainowi.

Decyzje personalne Baracka Obamy świadczą o tym, że pragnie pozostać się w centrum amerykańskiej sceny politycznej. Prezydent elekt dobiera sobie współpracowników z dużym doświadczeniem i o silnych osobowościach. Większość z nich pochodzi spoza najbliższego otoczenia Obamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.