Facebook Google+ Twitter

Obama spotka się z Franciszkiem. "To uduchowiony głosiciel pokoju i sprawiedliwości"

27 marca Barack Obama spotka się z papieżem Franciszkiem - będzie to pierwsza bezpośrednia rozmowa obu przywódców. Wizyta ma stanowić część większej podróży Obamy po Europie, w czasie której spotka się m.in z sekretarzem generalnym NATO.

 / Fot. presidencia.gov.ar [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsWedług oficjalnego komunikatu Białego Domu "Prezydent ma zamiar przedyskutować z papieżem Franciszkiem ich wspólne zaangażowanie w walkę z biedą i rosnącymi nierównościami".

Już w grudniu ubiegłego roku Obama zwracał uwagę na ten problem - "Na obszarze cywilizowanego świata skala nierówności zwiększyła się", odniósł się także wtedy do słów Franciszka - "W zeszłym tygodniu, papież osobiście mówił o tym w elokwentny i wyczerpujący sposób"

Ojciec święty apelował wówczas: "Jak to jest możliwe, że nie jest żadną nowiną, kiedy bezdomny umiera z głodu, ale ważną wiadomością jest spadek notowań giełdy o 2 pkt.?".

Nie był to pierwszy raz kiedy przywódca Stanów Zjednoczonych w ciepłych słowach wypowiedział się na temat biskupa Rzymu. W wywiadzie dla MSNBC w 2013 r., określił papieża jako: "niezwykle głebokiego i uduchowionego głosiciela pokoju i sprawiedliwości". Dodał wtedy również - "Wszystko co przeczytałem, wszystko czego byłem świadkiem dowodzi jak bardzo stara się on przypomnieć nam o naszych najbardziej podstawowych obowiązkach"

Tournee Obamy po Europie rozpocznie się 24 marca w Holandii, gdzie prezydent weźmie udział w szczycie w Hadze dotyczącym polityki nuklearnej, prócz tego spotka się z najwyższym przedstawicielami rządu Holenderskiego. Nastepnie uda się do Brukseli, by rozmawiać z władzami Rady Europu i Komisji Europejskiej, a także sekretarzem generalnym NATO.

Przywódca USA spotkał się z poprzednikiem Franciszka - Benedyktem XVI, w 2009 r. Wizyta miała miejsce w Watykanie i jak do tej pory była jedynym spotkaniem Obamy z głową Kościoła Katolickiego. Dotychczas, prezydencję Obamy naznaczały konflikty poglądowe z katolikami związane z takimi kwestiami jak: antykoncepcja, aborcja, małżeństwa homoseksualne czy legalizacja marihuany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.