Facebook Google+ Twitter

Obama to Szwajcar. W 1 procencie

Prezydent Obama jest "świeżo upieczonym" honorowym obywatelem małej miejscowości w szwajcarskim kantonie Fribourg. W żyłach Prezydenta USA płynie szwajcarska krew.

We wrześniu 2008 roku szwajcarska darmowa prasa głośno krzyczała o szwajcarskim pra-pra-pra, ileś jeszcze razy, pradziadku kandydata na prezydenta USA Baracka Obamy. Pisano "człowiek z szwajcarską krwią w żyłach". Wówczas w okolicy Strassbourga natrafiono na archiwalne dokumenty, z których wynikało, że osiadła tam, w okolicy rodzina Johannesa Gutknechta to krewni B. Obamy. Jak się jednak okazało, rodzina Gutknechtów przywędrowała ze Szwajcarii.

Sprawa ucichła na prawie dwa lata, które poświęcono wnikliwym poszukiwaniom. Obecnie, po szczegółowych badaniach archiwistów i genealogów wiadomo, że pradziadem Prezydenta jest Gutknecht z miejscowości Kerzers w kantonie Friburg.

Korzenie Baracka Obamy są w Szwajcarii, jak podaje historyk Alain Chardonnens / Fot. NZZ onlineOficjalnie podano, że prezydencki przodek Hans Gutknecht 318 lat temu urodził się w miejscowości Ried koło Kerzers.

Dwa dni temu podano na konferencji prasowej, że odnalezione dokumenty dziesięciu generacji tej rodziny, w parafialnych, kantonalnych i gminnych archiwach, dowodzą niezbicie, że w żyłach Prezydenta Obamy płynie 0,97% krwi szwajcarskiej.

Obecnie gmina Reid koło Kerzens liczy ok. tysiąca mieszkańców. W ubiegły wtorek władze gminy przedstawiły prasie historyczną dokumentację uzasadniającą świeżo nadane Prezydentowi honorowe obywatelstwo. Wiadomość ta zostanie wysłana adresatowi drogą dyplomatyczną wraz z zaproszeniem na uroczystość z tej okazji. Ponieważ jest to sprawa całkowicie prywatna, to ewentualny przyjazd Prezydenta musiałby mieć taki sam charakter. Jak podaje niedzielny magazyn NZZ, członkowie Gminy mają jednak nadzieję Dokument Honorowego Obywatelstwa przekazać osobiście, chociażby w Białym Domu.

A mnie się skromnie wydaje, z przymrużonym okiem, że obecnie, to jest kokietowanie i dbałość o sympatię Amerykanów, oraz aby się zbytnio nie dąsali z powodu uwolnienia pewnego zbiega, poszukiwanego amerykańskim listem gończym.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niestety Pani Barbaro - polityczne "darcie łacha" stało sie najbardziej popularna, upierdliwą i przecenioną formą komunikacji miedzy uztkownikami W24.(sama biore w tym udział); tematy lekkie, łatwe i przyjemnie przelatuja jak gasnące gwiazdy: rzec by można, że nawet pies z kulawą nogą nie interesuje czymś innym niż... fuj! zgiń przepadnij, polityczna maro...
Każdy nastepny wpis potraktuję jako odzew na "kulawego psa" - honoru nikomu nie ujmując, a nawet wręcz przeciwnie. :) Kochajmy zwierzęta! Kochajmy krew przodków naszych do 20.pokolenia. Kochajmy Obamę bo ma krew. Kochajmy krew, bo krew to życie! Kochajmy zycie, bo nic lepszego nie mamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś widzę, że humor wszystkich opadł i na coś lekkiego z przymrużeniem oka już ochoty nikt nie ma, na podśmiewanie się, czy też "darcie łacha". Wiem, wiem, upał, gorąca polityka i historia lepiej lasują ;)) oops , przepraszam, chciałam powiedzieć gimnastykują mózg ;)) Chłodniejszego dnia życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, pani Jadwigo, ;)) niestety koligacji z Kennedymi Polacy nie wykorzystali i na pomysł honorwego obywatelstwa nie wpadli.hihihihi ;)) Szkoda, może te wizy byłyby już od dawna.
A tak, to sami sobie winni jesteśmy i na wizy chyba trzeba sobie zasłużyć, dobrym zachowaniem ;)) NA TEN PRZYKŁAD, albo znajomością kultury amerykańskiej i języka. Ot co!
Koligacje też ( a więc kto z kim powinowaty) mogłyby pomóc, w końcu pokrewieństwo "tylko do 1689 roku" daje aż 1%, a jak śmiało mogę przypuszczać polskiemu można ze dwadzieścia pięć generacji wyszperać, no bo skoro mnie. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hu hu! Pani Barbaro!
A może by tak ktoś pomyszkował w dokumentach i odnalazł pokrewieństwo prezydenta Obamy z Komorowskimi= z europejskimi rodami królewskimi= wystarczyłoby do zniesienia wiz dla Polaków? Kuzyn ciotki szwagrowego stryja po kądzieli wystarczy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto dodać, że przyjmowanie nowego obytala do gminy szwajcarskiej związane jest z uroczystościami przez cały dzień. W programie po części oficjalnej jest festyn z winem, serem , suszonym mięsem, muzyką ludową

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.