Facebook Google+ Twitter

Obama w akademii West Point: Nie ma schyłku Ameryki

Podczas przemówienia w akademii wojskowej West Point, Barack Obama zarysował cele polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych.

 / Fot. EPA/PETER FOLEYZwracając się do kadetów prezydent Stanów Zjednoczonych zauważył, że są pierwszym rocznikiem, który nie pojedzie po zakończeniu nauki do Iraku czy Afganistanu.

"Nie ma schyłku Ameryki. Jesteśmy i musimy być przywódcą świata, bo nikt inny nas nie zastąpi" - mówił jednocześnie Obama, odpowiadając tym samym na zarzut niezdecydowania sformułowany przez republikanów. Prezydent USA powiedział także, że nie jest możliwy w XXI w. izolacjonizm, ale na przeciwnym biegunie wskazał interwencjonizm. Jego zdaniem fakt posiadania najsilniejszej armii nie oznacza, że Stany Zjednoczone powinny odpowiadać na wszystkie problemy. "(...) nie możemy wpaść w pułapkę przekonania, że skoro mamy młotek, to wszystkie problemy świata wydają się nam gwoździami" - stwierdził, cytowany przez serwis wyborcza.pl.

Barack Obama podtrzymuje opinię o słuszności decyzji wysłania żołnierzy do Afganistanu, ale - jak przyznał - fakt, że niektórzy z nich zginęli nie daje mu spokoju. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych nadal najbardziej zagraża Ameryce terroryzm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie nawet zna nowe wzory dowodów osobistych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.