Facebook Google+ Twitter

Obama w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy Warszawy odczują na własnej skórze krótkie odwiedziny prezydenta USA. Wiele ulic zostanie zamkniętych a dojazd na lotnisko utrudniony.

Attribution-NonCommercial-NoDerivs License / Fot. thanasim25W piątek 27 maja o godzinie 18 wyląduje na Okęciu samolot z prezydentem Obamą na pokładzie. Prosto z lotniska opancerzona limuzyna, chroniona dodatkowo przez policję, BOR i agentów Secret Service, przewiezie go do Zamku Królewskiego. Tam odbędzie się spotkanie prezydentów państw Europy Środkowej.

Robert Bałdys, wiceszef stołecznej policji, przyznaje, że będzie to jedna z najtrudniejszych akcji przeprowadzonych przez ostatnie lata. Kilkuset policjantów zapewni ochronę w strategicznych punktach wizyty. Szczególnie pilotowane będzie Krakowskie Przedmieście, kancelaria premiera, oraz hotel Marriott (gdzie najprawdopodobniej przenocuje prezydent Obama). Wiele pracy czeka także Biuro Ochrony Rządu, którego pracownicy odpowiadają za ochronę VIP-ów. Jednocześnie służby specjalne gromadzą informacje dotyczące ewentualnych ataków terrorystycznych. / Fot. PAP

Czytaj też: Obama w Warszawie. Gdzie pojawi się prezydent USA?


Dokładny plan wizyty nie jest jeszcze znany, ale już wiadomo, że utrudni on życie mieszkańców. Samolot przylatuje w piątek późnym popołudniem, kiedy to warszawiacy zaczynają weekendowe wyjazdy. Ulice mogą być wyłączone z ruchu już kilka godzin przed wizytą. Między innymi ogromne utrudnienia czekają kierowców na al. Żwirki i Wigury. Sporym problemem może okazać się dojazd do lotniska. Obecnie nie wiadomo, z której strony ulice będą zablokowane.

Wizyta Obamy w Polsce kluczowa dla zniesienia wiz


Wizyta Obamy okazją do umocnienia więzi z USA


Dodatkowo wprowadzone będą zakazy parkowania, a Krakowskie Przedmieście wyłączone zostanie nawet z ruchu pieszego. Szczególnie ucierpią na tym pary, które w tych dniach planują ślub w urzędzie stanu cywilnego na Starówce. Swoje zamiary musiały zmienić liczne organizacje, które na Trakcie Królewskim organizowały różnorodne zgromadzenia. Organizatorzy Masy Krytycznej zmienili trasę dla uczestników peletonu. Około 15 tys. zwolenników legalizacji marihuany musiało zmienić koncepcję swojego marszu. Natomiast Solidarni 2010 będą zobowiązani do przesunięcia swojego namiotu, ponieważ Krakowskie Przedmieście ma być całkowicie zamknięte od skweru Hoovera, aż do ul. Ossolińskich.

Zmiany planów czekają też zwiedzających galerie sztuki. W związku z wizytą Obamy zmienia godziny otwarcia Muzeum Narodowe: w piątek będzie czynne do godziny 14.00, a w sobotę przez cały dzień zamknięte.


Czytaj także: Barack Obama zawita do Polski. Jednym z wątków wizyty będą wizy dla Polaków

Zobacz mapy utrudnień w serwisie NaszeMiasto.pl

Zobacz zdjęcia Baracka Obamy

Zobacz, jak strzeżony będzie Barack Obama

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

wolnypolak
 • wolnypolak
 • 28.05.2011 16:04

powoli zaczynam rozumieć AL-Kaidę

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weteran
 • Weteran
 • 28.05.2011 00:08

Jakoś nie było widać dzikiego pędu Warszawiaków, by oglądać Obame tak jak to było w Irlandi czy Francji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eryk Sztolc
 • Eryk Sztolc
 • 27.05.2011 21:51

P.S. dobrze ze przyleciał ten ,, wielki amerykanin .Bo technologi ,,Wielkiego brata ,, przepędziła burze z wawy a tyk nam by ten cyklon ,, kaczki,, i inne ptactwo przedmuchał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eryk Sztolc
 • eryk Sztolc
 • 27.05.2011 20:16

witaj wielka ameryko ,,znowu nie da sie jezdic po wawie . bo jakies... pryjechało i borowiki zakorkują ulice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto mamy nowego świętego. Parę tytułów artykułów polskich pucybutów:
Obama w Polsce. "To fragment europejskiej pielgrzymki" albo "Obama pobogosławi łupki gazowe", " Uniżmy się , może daruje nam wizy?".Zaczynam się do niego modlić: Ojcze nasz który jesteś w Ameryce, przyjdź do nas i przynieś bandyctwo Twoje, przeklęte imię Twoje, to wola nasza.... i spraw , abyś nie pozostawiał, tam gdzie napadasz, sieroty, biedotę i starch. Wysłuchaj nas Panie. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Werol;"Pomieszałem Osamę z Obamą"-świetny tekst,godny człowieka epoki kamienia łupanego;)


Gratulacje;)
Ps.A Pan\Pani jakie wyznaje zasady?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Szwejk
 • Michał Szwejk
 • 27.05.2011 12:04

O witam gorąco i wiem że Prezydent Obama nie chce żadnej wojny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weronika Jastrzębska
 • Weronika Jastrzębska
 • 27.05.2011 12:00

no to sie t łocznie zapowiada
trudno będzie dojechać na okęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AnowI
 • AnowI
 • 27.05.2011 11:33

jak chcecie coś zmienić w Polsce to zapraszam do głosowania na RUCH PALIKOTA, jak czytałam jego program i będąc na spotkaniu pod jego prowadzeniem przekonał mnie do siebie w 100%, uwazam ze to jest jedyna osoba w Polsce ktore zrobi pozytywne zmiany w naszym zacofanym kraju, dlatego bardzo serdecznie zapraszam Was do głosowania.
A Tuskowi trzeba podziekowac i pozegnac bo to sie w głowie nie miesci cukier drogi, bezyna droga, chciał zrobic IRLANDIE w Polsce wiec zrobił. JEST CORAZ GORZEJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
arek
 • arek
 • 27.05.2011 07:41

rzeźnik Obama przyjeżdża do naszego kraju. ten, który w białych rękawiczkach morduje innych, który w imię wyzwolenia uciemiężonych prowadzi ekspansję o gaz i ropę. Otwórzmy oczy, Chiny zniewolone, Korea również, w Syrii morduje się tysiące osób, a Pan Obama nie reaguje. Dlaczego? bo nie ma w tym żadnego interesu. Dziś polski prezydent ze swoim służasem Donaldkiem uklękną na kolana przed barakiem, zgodzą się bez niczego na oddanie polskiego gazu USA, przyklasną kontynuację wiz dla Polaków, ehh.... brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.