Facebook Google+ Twitter

Obama w Warszawie: przemówienie na placu Zamkowym

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że 4 czerwca, w 25. rocznicę wyborów z 1989 r. na placu Zamkowym w Warszawie swoje przemówienia wygłoszą prezydent Polski Bronisław Komorowski i prezydent USA, Barack Obama.

 / Fot. PAP/EPA/ROLEX DELA PENAUroczystości na placu Zamkowym rozpoczną się już o godz. 11:30 i odbędą się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, a gości witać będzie prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz - Waltz. Oprócz Bronisława Komorowskiego i Baracka Obamy, w obchodach wezmą udział m.in. prezydenci Francji, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy i Łotwy - podaje PAP.

Czytaj także: Prezydent USA rozpoczął wizytę w Polsce. "Uszanujemy nasze zobowiązania"


Barack Obama na Okęciu wyląduje 3 czerwca wczesnym popołudniem. Później ma spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem. Po południu, na Zamku Królewskim odbędzie się gala przyznania Nagrody Solidarności z okazji 25 - lecia polskiej transformacji. Laureatem nagrody został Mustafa Dżemilew, lider krymskich Tatarów, długoletni więzień sowieckich łagrów. Jak dowiedział się tygodnik Wprost, Obama w tej uroczystości nie weźmie udziału, za to ma pojawić się na uroczystej kolacji zorganizowanej z okazji przyznania tej właśnie nagrody. W czasie kolacji, koncert dla zagranicznych polityków zagra muzyk jazzowy Leszek Możdżer.

W planach amerykańskiego prezydenta jest także spotkanie z prezydentem elektem Ukrainy Petro Poroszenką.

W czasie wystąpienia Baracka Obamy na placu Zamkowym, wywieszone mają być telebimy, na których będzie wyświetlane tłumaczenie przemówienia amerykańskiego prezydenta. Wstęp na plac Zamkowy będzie wolny.

Jak powiedziała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska - Wieczorek "Będzie jeszcze element wizualny, ale niech to pozostanie niespodzianką dla zebranych".

Oficjalne Obchody Święta Wolności - 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. potrwają dwa dni. W tych dniach odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, a także wygłoszone zostanie orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego. 5 czerwca prezydent Polski odsłoni Memoriał Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, w miejscu, gdzie w PRL mieścił się gmach cenzury. Memoriał ma być uhonorowaniem dokonań osób zaangażowanych w niezależny ruch wydawniczy przed 1989 r.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O dzisiejszych uroczystościach Redakcja milczy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech zacznie od "With e-people". W Polsce nie będzie bardziej interaktywny od Wałęsy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Ten człowiek zmienił się nie do poznania!/

Na czym polega zmiana?
Nie w słowach, lecz w czynach ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech przemawia. Niech opowiada o wyższej, wybranej rasie i o tym jak ona będzie rządzić tym światem jeszcze w XXII wieku. Będzie jak Karol Marks ze swoimi opiniami o Żydach i jak pewien malarz widzący tysiąc lat do przodu. Ten człowiek zmienił się nie do poznania! W naszym kraju nie zabraknie mu bezkrytycznych słuchaczy. Natomniast ludzie samodzielnie myślący będą mogli obejrzeć w tym czasie film, zmienić kanał w telewizorze, poczytać mądrą książkę albo starą gazetę, posłuchać wywodów kogoś zupełnie innego, a nawet wzruszyć ramionami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.