Facebook Google+ Twitter

Obama wezwał Chiny do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 19:36

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wezwał Chiny do współpracy klimatycznej, mającej na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

W Waszyngtonie amerykański przywódca otworzył dwudniowe rozmowy z przedstawicielami Pekinu.
Barack Obama zaznaczył, że oba kraje są największymi emitentami gazów na świecie dlatego spoczywa na nich szczególna odpowiedzialność.

Jak podkreślił, coraz większa zależność od importowanej ropy nie jest z korzyścią ani dla USA ani Chin. "Nie uchronimy też naszych obywateli od szkodliwych zmian klimatycznych, jeśli nie zaczniemy współpracować."- mówił prezydent.

Podkreślił, że Waszyngton i Pekin podejmują kroki, by zmienić gospodarkę klimatyczną, wspólnie mogą ograniczyć emisję dwutlenku węgla i inwestować w naukę i rozwój, a także promować ekologiczne i wydajne użycie energii.

Według Obamy, Chiny i Stany Zjednoczone muszą wspólnie pracować nad stworzeniem światowego planu współpracy klimatycznej na konferencję w Kopenhadze i po niej.

W grudniu w stolicy Danii ma się odbyć szczyt ONZ, na którym zostanie podpisany nowy dokument, zastępujący protokół z Kioto. Międzynarodowe porozumienie dotyczące przeciwdziałania globalnemu ociepleniu wygasa w 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.