Facebook Google+ Twitter

Obama wprowadzi ograniczenia w emisji CO2 w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-17 21:49

Prezydent Barack Obama zamierza wprowadzić ograniczenia emisji gazów cieplarnianych na terenie Stanów Zjednoczonych. Biały Dom oficjalnie uznał dwutlenek węgla za gaz zagrażający zdrowiu publicznemu i dobrobytowi przyszłych pokoleń.

Decyzja administracji Baracka Obamy jest poważną zmianą w porównaniu z polityką George'a Busha, który zmian klimatycznych nie łączył z emisją CO2.

Postanowienie oficjalnie ogłosiła rządowa Agencja Ochrony Środowiska, która wcześniej prowadziła konsultacje z naukowcami. Zdaniem ekspertów agencji sześć gazów, w tym dwutlenek węgla, stanowi zagrożenie dla zdrowia i przyszłości ludzi.

Wśród niebezpieczeństw agencja wymienia zwiększone ryzyko wystąpienia susz i powodzi, wzrost poziomu oceanów, intensywniejsze burze i upały oraz negatywny wpływ na rolnictwo, dzikie rośliny i zwierzęta oraz ujęcia wody.

Projekty ustaw dotyczące ograniczeń emisji CO2 są obecnie przedmiotem debat w Kongresie, jednak Agencja ma uprawnienia, by wprowadzić własne limity w określonych sektorach gospodarki.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.